შეხვედრა გორის უნივერსიტეტის სტუდენტებთან
,,ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის  წინააღმდეგ’’ 16 დღიანი გლობალური კამპანიის ფარგლებში, მიმდინარე წლის 7 დეკემბერს შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ორგანიზებით ჩატარდა შეხვედრა გორის სასწავლო უნივერსიტეტის სტუდენტებთან, შეხვედრას ესწრებოდნენ გორის რაიონული პროკურატურის პროკურორი და შიდა ქართლის პრობაციის ბიუროს წარმომადგენლები.
სტუმრებმა აუდიტორიას ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს ძალადობის მსხვერპლთა უფლებების დაცვასთან დაკავშირებულ კანონმდებლობაზე, რაც საქართველოში მოქმედებს; აგრეთვე, იმ საშუალებებსა და მექანიზმებზე, რაც რეალურ ან პოტენციურ მსხვერპლებს თავის დაცვის საშუალებას აძლევს. ,,გაეროს ქალთა ორგანიზაციის’’ მიერ მომზადებული დოკუმენტური  ფილმის  ,,ხმა ამოიღეთ’’ ჩვენების შემდეგ გაიმართა დისკუსია, რომელშიც თითქმის მთელი აუდიტორია –  ჩაერთო.

Meeting with the Gori University Students
As a part of the 16-day global campaign “Violence against Women and Domestic Violence”, on December 7, the Shida Kartli Legal Aid Bureau organized the meeting with the Gori Teaching University students. The prosecutor of the Prosecution’s Office Gori Unit and the representatives of Shida Kartli Bureau attended the meeting.
The guests gave the audience detailed information on the existing Georgian legislation for protecting the rights of victims of the violence. Moreover, they informed the attendees about the mechanisms that give potential victims the chance to protect themselves. After showing of the UN Women documentary “Raise your voice” the discussion was held with the participation of the whole audience.