იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატ თეა ყაულაშვილს ხუთი წლის განმავლობაში ორჯერ მოუწია ეგვიპტელი ქრისტიანის ნ. მ. ღ. გ. ინტერესების დაცვა, რომელიც საქართველოში თავშესაფარს ითხოვდა.
ბენეფიციარი არის კოპტი ქრისტიანი ეგვიპტიდან, რომელიც რელიგიური მრწამსის გამო იძულებული გახდა დაეტოვებინა თავისი სამშობლო. ხაზგასასმელია, რომ რომ ნ. მ. ღ. გ. ეგვიპტეში საკმაოდ შეძლებულად ცხოვრობდა და რომ არა მართლაც იძულებითი გარემოება, იგი ნამდვილად არ დატოვებდა თავის სამშობლოს. ადვოკატმა სასამართლოს წარუდგინა ყველა ის მტკიცებულება, რაც ნამდვილად ადასტურებდა ქრისტიანების დევნას ეგვიპტეში და ა.შ.
ბენეფიციარის საქმის განხილვა სასამართლოში თავდაპირველად 2015–2017 წლებში მიმდინარეობდა. სარჩელი დაკმაყოფილდა ნაწილობრივ და მოპასუხეს - შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაევალა ნ. მ. ღ. გ. -ს საქმის ხელახალი შესწავლა თუმცა უშედეგოდ, სამინისტრომ კვლავ უარი უთხრა თავშესაფრის მინიჭებაზე.
2017 წლის შემდგომ, ადვოკატ თეა ყაულაშვილის დახმარებით, ბენეფიციარმა განმეორებით მიმართა სასამართლოს. პირველი ინსტანციაში მოსარჩელის მოთხოვნა არ დაკმაყოფილდა, ხოლო თბილისის სააპელაციო სასამართლოს 2019 წლის 8 ოქტომბრის გადაწყვეტილებით, გაუქმდა პირველი ინსტანციის სასამართლოს გადაწყვეტილება და ნ. მ. ღ. გ. -ს მიენიჭა ლტოვილის სტატუსი საქართველოში.

Egyptian Christian copt was granted refugee status in Georgia
The lawyer of the Tbilisi Bureau of the Legal Aid Service Tea Kaulashvili had to protect the interests of Egyptian Christian N. M. G. G. twice in five years, who was demanding the refuge in Georgia.
The beneficiary is a Coptic Christian from Egypt, who was forced to leave his homeland because of his religious beliefs. It is emphasized that N.M.G.G.  lived quite wealtgt in Egypt, and if there were not any forced circumstances, he would not leave his country. The lawyer presented to the court all the evidences that really confirmed the persecution of Christians in Egypt and etc.
The beneficiary's case was initially heard in 2015-2017. The claim was partially satisfied and the defendant - the Ministry of Home Affairs was ordered to re-examine N.M.G.G.'s case, however, in vain, the ministry refused to grant asylum again.
After 2017, with the assistance of lawyer Tea Kaulashvili, the beneficiary repeatedly appealed to the court.
The plaintiff's claim at first instance was dismissed, and the Tbilisi Court of Appeal decision of 8 October 2019 the first-instance court's decision was quashed and N.K. M. G. G. granted refugee status in Georgia.