2024 წლის 27-აპრილს შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტში „მაკ ჯორჯიას და ზუგდიდის დამოუკიდებელი ცენტრის ორგანიზებით გაიმართა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონნე პირთა მხარდამჭერი მომსახურების ინტერაქციული გამოფენა, რომელშიც მონაწილეობდნენ შშმ პირები და მათი ოჯახის წევრები, შშმ პირთა მომსახურების გამწევი ორგანიზაციები და სპეციალისტები, შეზღუდული შესაძლებლობისა და სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე პირთა საკითხებით დაინტერესებული ფართო საზოგადოება.
შეხვედრაზე ორგანიზაციები გაეცნენ სამეგრელოს რეგიონში პარტნიორი და მომიჯნავე სფეროში მომსახურების მიმწოდებელ ორგანიზაციების საქმიანობას, რომელიც საშუალებას იძლევა მათი ურთიერთანამშრომლობის გაღრმავების, როგორც რეგიონალურ, ასევე საქართველოს მასშტაბით.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს უფროსი რომან კეიდია და ადვოკატ ზვიად ქობალავა. რომან კეიდიამ დამსწრე საზოგადოებას გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, მომსახურების სახეები და საქმიანობა შშმ პირებთან მიმართებით.

A meeting on issues of disabled people was held in Zugdidi
On April 27, 2024,  Shota Meskhiia Zugdidi State Educational University hosted  an interactive exhibition of support services for persons with disabilities,  organized by "MacGeorgia and Zugdidi Independent Center.
The participants included disabled people and their families, organizations and specialists that serve the disabled population, as well as members of the general public, interested in the issues related to the  people with special needs, educational needs among others.
At the meeting, the organizations got acquainted with the activities of partner and neighboring service providers in the Samegrelo region, which allows for the deepening of their mutual cooperation, on both regional and the nation scale.
Roman Keidia, head of the Legal Aid Service Zugdidi Bureau, and attorney Zviad Kobalava attended the discussion. R. Keidia gave the attending public an introduction to the various kinds  of legal aid services, and activities pertaining to the disabled community. The  meeting was followed by an interactive exhibition.