2025 წლის 4 ნოემბერს, შიდა ქართლში იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საინფორმაციო კამპანია დაიწყო.
გორის იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმომადგენლები ესტუმრნენ გორის მუნიციპალიტეტის სოფლებს - ხელთუბანსა და თორტიზას. ადვოკატები შეხვდნენ ადგილობრივ მოსახლეობას და გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, დარიგდა დაინფორმაციო ბუკლეტები.
მობილურ საკონსულტაციო ცენტრში, რომელიც სპეციალურად აღჭურვილ მიკროავტობუსს წარმოადგენს, იურისტებმა სოფლების მცხოვრებლებს ინდივიდუალური იურიდიული კონსულტაციები გაუწიეს.
როგორც ცნობილია, მობილური საკონსულტაციო ცენტრი იძლევა კონსულტაციის ჩატარების საშუალებას კონფიდენციალურობის სრული დაცვით.
მიმდინარე და მომდევნო კვირაში მობილური საინფორმაციო კამპანია გორის მუნიციპალიტეტის სოფლებში ჩატარდება და ხოლო თვის ბოლომდე ცენტრი ასევე კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლებში ჩავა.
ადგილობრივ მოსახლეობას შეუძლია შეხვდეს იურისტებს და ესაუბროს ნებისმიერი სამართლებრივი პრობლემის შესახებ, რომელიც მათ აწუხებთ და აინტერესებთ. ცენტრში იურიდიული დოკუმენტების მომზადების პირობებიცაა.
იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი მოეწყო და აღიჭურვა გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP Georgia) და გერმანიის მთავრობის Deutsche Botschaft Tiflis გერმანიის საელჩო თბილისი) მხარდაჭერით. შესაბამისად, საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებებიც აღნიშნულ ორგანიზაციათა მიერ არის მხარდაჭერილი.

The LAS  mobile consulting  center was visited Kheltubani and Thortiza
The Legal Aid Service (LAS) launched  a mobile information campaign in Shida Kartli on November 4, 2025.
The Gori municipality villages of  Kheltubani and Thortiza were visited by the representatives of the Gori Legal Aid Bureau. In addition to distributing information booklets, the lawyers met with the community members  and gave them an overview of LAS current services.
The attorneys gave the villagers one-on-one legal counsel in the mobile consulting centre, a specially equipped minivan.  The mobile consulting centre, as is well known, enables completely confidential sessions.
The Gori municipality  villages will be the focus of the mobile information campaign this week and next, and by the end of the month, the Kaspi municipality's villages will be included.
Lawyers are available to meet with locals to discuss any legal issue that interests or concers them. Legal document preparation and drafting will  also be available on the spot.
The LAS  mobile consulting  center was organized and equipped with the support of the United Nations Development Program (UNDP),  and the German government. Accordingly, the events planned as part  of the information campaign are also supported by the aforementioned organizations.