იურიდიული დახმარების სამსახური, საქართველოს პარლამენტი და ევროკავშირი საქართველოში იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ 150,000-ე კონსულტაციის წარმატებით გაწევას აღნიშნავენ. ამასთან დაკავშირებით საქართველოს მასშტაბით მიმდინარეობს საკომუნიკაციო მედიაკამპანია – მოსახლეობის ინფორმირებულობის გაზრდის მიზნით.
დღეს, 5 დეკემბერს შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროში გაიმართა პრეს–კონფერენცია, სადაც წარმოდგენილი იყო იურიდიული დახმარების სამსახურის 10-წლიანი საქმიანობის სტატისტიკური მონაცემები, წარმატებული საქმეები და ბენეფიციარები, რომლებმაც ისარგებლეს  საზოგადოებრივი ადვოკატების მაღალკვალიფიციური მომსახურებით.
იურიდიული დახმარების სამსახური ინსტიტუციურად საქართველოს მთავრობისაგან დამოუკიდებელი სსიპ–ია და უშუალოდ პარლამენტის წინაშე არის ანგარიშვალდებული. ორგანიზაცია საქართველოს მოწყვლად მოსახლეობას უფასო იურიდიულ მომსახურებას უწევს.
იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმატება, გარკვეულწილად, იმ უწყვეტი მხარდაჭერის წყალობით იქნა მიღწეული, რაც ევროკავშირმა უზრუნველყოფილი ბოლო ათი წლის განმავლობაში უზრუნველყო.
ღონისძიებაზე შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ხელმძღვანელმა გიგა ჯეირანაშვილმა წარმოადგინა რეგიონული ბიუროს მუშაობის სტატისტიკა. უშუალოდ ბენეფიციარებმა მედიას მოუთხრეს თავიანთი, სასიცოცხლოდ მნიშვნელოვანი პრობლემების შესახებ, რომელიც საზოგადოებრივი ადვოკატების დახმარებით მოაგვარეს.
შეხვედრაზე ითქვა, რომ იურიდიული დახმარების სერვისების ხემისაწვდომობას, საზოგადოებრივი ადვოკატების კვალიფიციურ, დროულ და ეფექტურ მუშაობას თითოეული რეგიონის მოსახლეობისთვის, ქვეყნის დემოკრატიული განვითარებისთვის, ძალზე დადებითი მნიშვნელობა აქვს.“

Legal Aid Service, the Parliament of Georgia and the EU office in Georgia celebrate rendering 150 000 successful consultations by the Service. In relation to this, the PR campaign is taking place across the country with the aim to raise legal awareness of the society.
Today, on December 5, the press conference was held at the LAS Shida Kartli Bureau. All statistical data, success stories and beneficiaries who received the advocacy service of the public defenders during 10-year work of Legal Aid Service were presented at the conference.
Institutionally, Legal Aid Service is an independent legal entity of public law and is directly accountable before the Parliament of Georgia. The organization provides free legal assistance to the vulnerable groups of the population.
The constant support of the EU office in Georgia greatly contributed into the successful activity of the Service.
At the conference, the head of the LAS Shida Kartli Bureau, Giga Jeiranashvili, presented statistics of the Bureau. The beneficiaries talked about their personal stories and legal problems which they were able to solve with effort of the public attorneys.
It was underlined that accessibility of free legal aid services and provision of qualified, timely and effective legal assistance of the public lawyers is very important for the development of the democratic country.