2024 წლის 5 თებერვლიდან 9 თებერვლის ჩათვლით პარალეგალებისთვის გაიმართა ტრენინგი სახელწოდებით - „ეფექტური კომუნიკაცია“.
ტრენინგი განხორციელდა 2 ნაკადად, იმერეთისა და აჭარის რეგიონის პარალეგალებისთვის.
ტრენინგს უძღვებოდა დარგის ექსპერტი - ვლადიმერ მკერვალიშვილი. გარდა თეორიული ნაწილისა ტრენინგის ბოლოს პარალეგალებმა ჩაატარეს საჩვენებელი ტრენინგები, რომელსაც სამომავლოდ ადგილობრივ მოსახლეობასა და სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრისას წარადგენენ.
შეგახსენებთ, რომ პროექტი „პარალეგალი“ ერთ წელზე მეტია აქტიურად მიმდინარეობს და იგი ხორციელდება მოძრაობა - „ვაქციოთ კანონი ყველასთვის ხელმისაწვდომის ფარგლებში“.
მადლობას ვუხდით @USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა - ს პროექტის დაფინანსებისა და მნიშვნელოვანი მხარდაჭერისათვის.

Training was conducted for paralegals on the topic of effective communication
Training in "Effective Communication" was held for the paralegals from February 5 to February 9, 2024. The training was carried out in 2 streams: for  the  paralegals of Imereti and Adjara regions.
Vladimir Mkervalishvili, the field expert led the course. At the conclusion of the training, the paralegals performed demonstration trainings in addition to the theoretical portion, which they will present in upcoming meetings with local residents and schoolchildren.
We would like to once more emphasize that the "Paralegal" project is being implemented as part of the "Let's make the law accessible to everyone" initiative and has been going on for more than a year.