2024 წლის 9 ოქტომბერს, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის გაიმართა პანელური დისკუსია თემაზე "იურისტის პროფესიული განვითარება".
დისკუსიის პანელზე წარმოდგენილმა ექსპერტებმა - სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა გიორგი ჩაკვეტაძემ თავიანთი თეორიული და პრაქტიკული ცოდნა და გამოცდილება გაუზიარეს სტუდენტებს ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა იურისტის პროფესიის თავისებურებები, თეორიულ ცოდნას და პრაქტიკულ გამოცდილება. ასევე, როგორ ავირჩიოთ მიმართულება სამართალში, რა ეტაპები უნდა გაიაროს ახალგაზრდა იურისტმა, რომ შეძლოს თავისი შესაძლებლობების რეალიზაცია, რას სთავაზობს იურიდიული დახმარების სამსახური ადვოკატობის მსურველ ახალგაზრდებს, როგორია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, როგორ ერთვებიან ადვოკატები გახმაურებულ საქმეებში, რა ზეწოლას შეიძლება განიცდიდეს საზოგადოებრივი ადვოკატი საზოგადოების მხრიდან, როდესაც ის მძიმე ბრალდებულს იცავს.
ახალგაზრდები აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიაში, განიხილეს რამდენიმე გახმაურებული საქმე, რომელშიც საზოგადოებრივი ადვოკატები არიან ჩართული, წარმოადგინეს თავიანთი მოსაზრებები. გადაწყდა, რომ თსუ სტუდენტების მონაწილეობით მომზადდება იმიტირებული სასამართლო პროცესი.

On October 9, 2024, a panel discussion on the topic "Professional development of a lawyer" was held for students of the Faculty of Law, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University,
The experts, Davit Simonia, director of the LEPL Legal Aid Service (LAS), and Giorgi Chakvetadze, head of the Tbilisi Legal Aid Bureau, spoke at the discussion panel. They discussed a variety of issues with the students, including the peculiarities of the legal profession and the necessary theoretical knowledge and practical experience.
They also covered the issue of choosing a specific field in legal career, the steps a young lawyer should take to reach their full potential, the services provided by LAS to young people aspiring to practice law, how attorneys become involved in high-profile cases, and the social pressure that public attorneys may face when they defend a serious accused person.
Young people actively participated in the discussion, considered several high-profile cases in which public attorneys are involved, openly presented their opinions.