სამტრედიის რაიონის სოფელბში გასვლითი კონსულტაციები გრძელდება
იურიუდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიურო აგრძელებს გასვლით კონსულტაციებს სამტრედიის რაიონის სოფლებში.
მორიგი გასვლითი კონსულტაცია დღეს სოფელ იანეთში გაიმართა. მოსახლეობას განემარტა იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები და ადგილზე გაეწია კონსულტაცია. საუბარი შეეხო სისხლის, სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სხვადასხვა საკითხს. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა სოციალურად დაუცველთა უფლებებზე.
ქუთაისის ბიურომ სამტრედიის რაიონში გასვლითი კონსულტაციები ადგილობრივ თვითმმართველობასთან თანამშრომლობით დაგეგმა. შეხვედრები თებერვლიდან დაიწყო და უკვე გაიმარათა სოფლებში - გორმაღალი, გომი და კულაში.

On-Site Consultations Continue in Samtredia District
The LAS Kutaisi bureau continues to carry out on-site consultations in villages of Samtredia district.
Today, the next on-site consultation was held in Ianeti village. The population got introduced with criteria for enjoying free legal aid and locally received consultations. They talked about different issues of criminal, civil and administrative law. The focus was made on rights of the socially vulnerable people.
The LAS Kutaisi bureau planned on-site consultations in Samtredia district in cooperation with local self-government. The meetings have started from February and have already been held in villages – Gormaghali, Gomi and Kula.