2018 წლის 15 თებერვალს, იმერეთი–ქუთაისის იურიდიული დახმარების ბიურომ შეხვედრა გამართა ბაღდათის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციაში.
ბიუროს წარმომადგენლებმა კონსულტანტმა ბელა ჭყონიამ, ადვოკატებმა ხვიჩა თავაძემ და სოფიო ყუბანეიშვილმა ბაღდათის მუნიციპალიტეტის მერიისა და საკრებულოს თანამშრომლებს გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის ფუნქციები, მუშაობის სტილი და სპეციფიკა. შეხვედრა ემსახურებოდა სამართლებრივი დახმარების ხელმისაწვდომობის გაზრდას მოსახლეობისათვის, სამსახურის სერვისების შესახებ ცნობადობის ამაღლებას.
შეხვედრის მონაწილეებს გადაეცათ იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო ბუკლეტები. აგრეთვე განიხილეს ბაღდათის მუნიციპალიტეტის 2018 წლის ბიუჯეტით გათვალისწინებული სოციალური პროგრამები და ამ პროგრამებით სარგებლობის კრიტერიუმები.

Meeting at Baghdati Self-Government Body
On February 15, 2018, the Las Imereti-Kutaisi Bureau held an information meeting at Baghdati self-administration body.
The Bureau consultant Bella Chkonia, lawyers Khvicha Tavadze and Sophio Kubaneishvili informed the employees of the self-government bodies about the functions, specifics of work and activities of Legal Aid Service. The meeting was aimed to raise legal awareness of the population regarding services of the state organization.
The information brochures of the Legal Aid Service were distributed among the meeting participants. They also discussed those social programs envisaged by 2018 budget of Baghdati municipality and eligibility criteria.