ქუთაისში პანელური დისკუსია ჩატარდა
2024 წლის 11 ოქტომბერს, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტებისათვის გაიმართა პანელური დისკუსია თემაზე "იურისტის პროფესიული განვითარება".
დისკუსიის პანელზე წარმოდგენილმა ექსპერტებმა - სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ, დასავლეთ საქართველოს განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა ბიუროს უფროსმა გელა სიორდიამ და ბიზნესის სამართლისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანმა ნანა შონიამ თავიანთი პრაქტიკული გამოცდილება გაუზიარეს სტუდენტებს საადვოკატო საქმიანობასთან დაკავშირებით, განიხილეს იურისტის პროფესიის თავისებურებები, ისაუბრეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებზე და საზოგადოებრივი ადვოკატის როლზე, ასევე იმ შესაძლო წნეხზე, რასაც შეიძლება განიცდიდეს საზოგადოებრივი ადვოკატი საზოგადოების მხრიდან, როდესაც ის მძიმე ბრალდებულს იცავს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ქუთაისის უნივერსიტეტის სტუდენტებიც. ახალგაზრდები აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიაში, განიხილეს რამდენიმე გახმაურებული საქმე, რომელშიც საზოგადოებრივი ადვოკატები არიან ჩართული, წარმოადგინეს თავიანთი მოსაზრებები.
იურიდიული დახმარების სამსახური აქტიურად განაგრძობს აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან თანამშრომლობას.

A panel discussion was held on Kutaisi
A panel discussion titled "Professional development of a lawyer" was held for students in the Faculty of Law at Akaki Tsereteli State University on October 11, 2024.
The experts, David Simonia, Director of the LEPL Legal Aid Service (LAS), Gela Siordia, Head of the Bureau of Especially Important Affairs of Western Georgia, and Nana Shonia, Dean of the Faculty of Business, Law and Social Sciences, discussed with the students their real-world experiences with advocacy work as well as topics like the challenges and social pressure faced by public attorneys in high-profile cases and defending individuals with serious legal issues, the services that LAS offers to young people aspiring to practice law.
The Students od the Kutaisi University also attended the discussion. Young people actively participated in the discussion, considered  several high-profile cases in which public attorneys  are involved, openly presented their opinions.