სიღნაღის ბიურო გლობალურ კამპანიაში ჩაერთო
2017 წელს გლობალურ კამპანიაში "ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ" იურიდიული დახმარების სამსხური განსაკუთრებით აქტიურად იყო ჩართული. ამას დაემატა ის ფაქტიც, რომ 21 დეკემბერს,  საქართველოს პარლამენტმა პირველი მოსმენით მიიღო კანონპროექტი „იურიდიული დახმარების შესახებ“ საქართველოს კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ . კანონპროექტის ამოქმედებით, იურიდიული დახმარების სამსახური უფასოდ გაუწევს იურიდიულ დახმარებას ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის მსხვერპლებს, მათი ფინანსური მდგომარეობის მიუხედავად.
ამ კამპანიის ფარგლებში, 7 დეკემბერს  კახეთის–სიღნაღის  იურიდიული დახმარების ბიუროს თანამშრომლებმა – საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა არჩილ ტუხაშვილმა და ბექა ჯავახიშვილმა, ასევე,  კონსულტანტმა გიორგი შერმადინმა საინფორმაციო შეხვედრა  გამართეს წნორის   სამედიცინო და ჰუმანიტარულ სასწავლებელში.
იურისტები სასწავლებლის მოსწავლეებს ესაუბრნენ ოჯახში ძალადობის და ქალთა მიმართ ძალადობის  შესახებ, ამასთანავე გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის სფერო, უფასო იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები, განიხილეს ადვოკატის როლი ოჯახში ძალადობის და ქალთა მიმართ ძალადობის მსხვერპლთა დაცვის კუთხით. სტუდენტები სხვა სამართლებრივი საკითხებითაც დაინტერესდნენ.
შეხვედრაზე ძალადობის ფორმებსა და დასჯის მექანიზმებზე ისაუბრეს, ასევე განიხილეს,თუ ვინ შეიძლება გახდეს მსხვერპლი და მოძალადე. ორგანიზაცია მსგავს შეხვედრებს სხვადასხვა თემაზე პერმანენტულად ახორციელებს.
სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატები უფასო იურიდიულ დახმარებას უწევენ დედოფლისწყაროს, საგარეჯოს და სიღნაღის მუნიციპალიტეტების სხვადასხვა სოციალური სტატუსის მქონე მოსახლეობას.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=dEHi2H_ugHA
ძალადობის  თემაზე სიღნაღის მუნიციპალურ გაზეთ ''სიღნაღს" ესაუბრება კახეთის–სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტი გიორგი შერმადინი.

In 2017, Legal Aid Service was actively involved in the global campaign on Violence against Women and Domestic Violence. With this, on December 21, the Parliament of Georgia approved a draft law on Making Amendments to the Law of Georgia on Legal Aid after the first hearing. After the draft law enters into force, Legal Aid Service will start providing free legal assistance to the victims of violence against women and domestic violence despite their financial situation.
On December 7, the LAS Kakheti-Sighnaghi Legal Aid Bureau lawyers – Archil Tukhashvili and Beka Javakhishvili, as well as the consultant – Giorgi Shermadini held a meeting at the Tsnori Medical and Humanitarian College.
The lawyers talked with the college students about violence against women and domestic violence, also informed them about the work of the Service, eligibility criteria for receiving free legal aid, and discussed the role of a lawyer in the protection of victims of violence against women and domestic violence. The students expressed interest toward other legal issues.
The attorneys also talked about the forms of violence and mechanisms of punishment, as well as discussed who might become a victim or a perpetrator. The organization carries out similar meetings on various topics from time to time.
http://https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=dEHi2H_ugHA
The Kakheti-Sighnaghi Legal Aid Bureau consultant Giorgi Shermadini spoke about violence with the local Sighnaghi municipality newspaper Sighnaghi