მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრი
ქვემო ქართლის რეგიონში მიმდინარეობს საინფორმაციო კამპანია ეთნიკური უმცირესობებისათვის, რომელიც ორგანიზებულია შერიგებისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ და მასში აქტიურადაა ჩართული იურიდიული დახმარების სამსახურის რუსთავის ბიურო და მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრი.
27  ივნისს შეხვედრები გაიმართა გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - ნაზარლოსა და ყარაჯალარში. კონსულტანტებმა ლალი ალუდაურმა და დავით ჯიქიამ აზერბაიჯანელი ეროვნების მოსახლეობას გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმები, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების, ბავშვთა უფლებების კოდექსისა და ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხები. ასევე შშმ პირთა უფლებები.
შეხვედრებში ასევე მონაწილეობდნენ, სახელმწიფო სერვისების განვითარებისა და სხვა სოციალური სამსახურების წარმომადგენლები. მოსახლეობის განსაკუთრებული დაინტერესება ბავშვის უფლებათა კოდექსმა გამოიწვია. ყველა შეკითხვაზე სამსახურის კონსულტანტების მიერ კვალიფიციური კონსულტაცია იქნა გაწეული.

Marneuli Consultation Centre
An information campaign for ethnic minorities is underway in the Kvemo Kartli region, organized by the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Integration,  and it actively involves the Rustavi Bureau of the Legal Aid Service and the Marneuli Consultation Center.
On June 27, meetings were held in the villages of Nazarlo and Karajalari of  Gardabani Municipality. Consultants Lali Aludauri and Davit Jikia introduced the services of the Legal Aid Service to the Azeri population, also the criteria for receiving free legal aid, the issues of juvenile justice, the Code of the Rights of the Child,  the issues of violence against women and domestic violence, as well as the rights of persons with disabilities.
Representatives of public service development and other social services also participated in the meetings. The special interest of the population was aroused by the Code of the Rights of the Child. Qualified consultation on all questions was provided by the Service Consultants.