მესტიის რაიონში საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართა
იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს და მესტიის საკონსულტაციო ცენტრის იურისტებმა მესტიის რაიონში ერთობლივი საინფორმაციო შეხვედრები გამართეს.
საზოგადოებრივი ადვოკატები შეხვდენენ მესტიის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარეს, ადგილობრივი თვითმმართველობის მუშაკებს, ასევე სოფლების – იფარის, წვირმიშისა და მულახის  მოსახლეობას და იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს. მოქალაქეებს სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხზე კონსულტაციის მიღების შესაძლებლობაც მიეცათ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონული ოფისები საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Information Meetings Were Held in Mestia
The LAS Zugdidi Bureau and Mestia Consultation Center lawyers held a joint information meeting in Mestia district.
The public lawyers met with the chairperson of the Mestia Municipality City Assembly, employees of the local administration, as well as with population of Ipari, Tsvirmishi and Mulakhi villages and informed them about criteria necessary for receiving free legal aid. The citizens had opportunity to receive consultation on various legal issues.
The LAS regional offices periodically carry out meetings with the aim to raise legal awareness of the society.