იურიდიული დახმარების სამსახურის რამდენიმე ადვოკატის დახმარებით, არასრულწლოვანი ბრალდებულების მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა შეწყდა.
- მცხეთის ბიუროს ადვოკატის, ალუდა ბუჩუკურის დახმარებით, სისხლისსამართლებრივ პასუხისმგებლობას განარიდეს არასრულწლოვანი მირზა მ., რომელსაც ბრალი ედებოდა მუნიციპალური ქონების დაზიანება-გადანდგურებაში.
- სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობისგან განრიდებულ იქნა არასრულწლოვანი დემურ ხ., რომელსაც ბრალი ედებოდა პორტატული კომპიუტერის კვების ბლოკის ქურდობაში. არასრულწლოვანს თბილისის ბიუროს ადვოკატი, მილერინა მემანიშვილი იცავდა.
- სისხლისსამართლებრივი დევნა შეწყდა ქურდობაში ბრალდებული კიდევ ერთი არასრულწლოვნის, ამირან ა.-ის მიმართ, რომელსაც თბილისის ბიუროს ადვოკატი, თამარ გაბოძე იცავდა. ამირან ა.-ის მიმართ გამოყენებულ იქნა განრიდების მექანიზმი.
კიდევ ერთ სისხლის სამართლის საქმეზე, საზოგადოებრივი ადვოკატის დახმარებით, არასრულწლოვან ბრალდებულს მსუბუქი აღკვეთის ღონისძიება შეეფარდა. კერძოდ, ქურდობაში ბრალდებული სტეფან კ.-სთვის პროკურატურა პატიმრობის შეფარდება მოითხოვა. ახალციხის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, პაატა მანველიშვილის ძალისხმევით კი, არასრულწლოვანი გათავისუფლდა დაკავებიდან და მშობლების მეთვალყურეობის ქვეშ მოექცა.

With Assistance of Public Attorney, Criminal Prosecution against the Minors Was Stopped
With assistance of several attorneys of Legal Aid Bureau, criminal prosecution against the accused minors was stopped.
• With the help of Mtskheta Bureau lawyer, Aluda Buchukuri, the minor, Mirza M. was diverted from criminal responsibility. He was accused of damaging-destroying of the municipality property.
• The minor, Demur K. was diverted from criminal liability. He was accused of stealing of the power supply of the laptop. The minor was defended by the LAS Tbilisi bureau lawyer, Milerina Memanishvili.
• The criminal prosecution was stopped against the minor, Amiran A., accused of stealing. His lawyer was Tamar Gabodze, the lawyer of Tbilisi Bureau. The diversion mechanism was applied towards Amiran A.
With assistance of the public lawyer, the accused minor was sentenced to light preventive measure. In particular, the prosecutor’s office demanded imprisonment for Stephan K. With effort of the LAS Akhaltsikhe legal Aid Bureau lawyer, Paata Manvelishvili, the minor was released from the detention and was put under supervision of the parents.