ადვოკატის პოზიციის  გათვალისწინებით და ბენეფიციარის სასარგებლოდ დასრულდა  ბავშვების განცალკევების საქმე მცხეთის რაიონულ სასამართლოში
სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს მცხეთა-მთიანეთის რეგიონული ცენტრის სოციალურმა მუშაკმა მცხეთის რაიონულ სასამართლოს მიმართა  სამი არასრუწლოვანი ბავშვის დედისაგან განცალკევების თაობაზე და მცირე საოჯახო ტიპის სახლში მათი ცხოვრების გახანგრძლივების შესახებ.
საქმეში ჩაერთო მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნათია ბერძენიშვილი. იგი გაესაუბრა ბავშვებს, შეისწავლა წარმოდგენილი შუამდგომლობა, მოისმინა სოციალური მუშაკის არგუმენტები, რომელიც არასაკმარისად მიიჩნია იმისათვის რომ მომხდარიყო ასეთი უკიდურესი ღონისძიების გამოყენება, ბავშვები მისი ნების საწინააღმდეგოდ არ უნდა განცალკევდნენ მშობლისაგან, გარდა იმ შემთხვევისა, როდესაც მათი დაშორება აუცილებელია ბავშვის საუკეთესო ინტერესებიდან გამომდინარე, რაც სააგენტომ ვერ დაასაბუთა.
შესაბამისად,  ადვოკატის პოზიციის გათვალისწინებით, რომელიც არ დაეთანხმა ბავშვების დედისაგან განცალკევებას, მცხეთის რაიონულმა სასამართლომ  არ დააკმაყოფილა სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს მცხეთა-მთიანეთის რეგიონული ცენტრს სოციალურმა მუშაკის შუამდგომლობა და სასამართლოს გადაწყვეტილებით სამმა მცირეწლოვანმა ბავშვმა დატოვა მცირე  საოჯახო ტიპის სახლი და დედასთან გადავიდა საცხოვრებლად.
მცხეთის რაიონული სასამართლოს ბრძანება სააგენტომ გაასაჩივრა  თბილისის სააპელაციო სასამართლოში, რაც არ დაკმაყოფილდა.

The case of separation of children was resolved in the Mtskheta District Court in favour of the beneficiary, taking into account the position of the attorney
The social worker of the Mtskheta-Mtianeti Regional Center of the Agency for State Care and Assistance for the Victims of Human Trafficking appealed to the Mtskheta District Court regarding the separation of three minors from their mother and extension of  their stay in a small family-type house.
Mtskheta Legal Aid Bureau attorney, Natia Berdzenishvili became involved in the case.
N. Berndzenishvili interviewed  the children, reviewed the petition, and heard the social worker's arguments. She concluded that there was insufficient evidence to support the exploitation of such an extreme  measure, stating that children should not be separated  against their will unless it is in their best interests, which the agency was unable to prove.
Consequently, the Mtskheta District Court denied the social worker's petition from the Mtskheta-Mtianeti Regional Centre of the State Care and Assistance for the Victims of Human Trafficking, considering the lawyer's stance that the children should not be separated from their mother. As a result of the court's ruling, three  children were relocated from a small family-style home to live with their mother.
The Mtskheta District Court's ruling was challenged by the agency to the Tbilisi Court of Appeal, where it was denied.
We wish Natia Berdzenishvili luck in her future endeavours and congratulate her for winning the lawsuit.