შეხვედრა აბაშის მოსახლეობასთან
16 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ფოთის ბიუროს ადვოკატებმა შეხვედრა აბაშის ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან და მოსახლეობასთან გამართეს.
საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ისაუბრებს იმის შესახებ, თუ როგორ შეიძლება ისარგებლონ სოციალურად დაუცველმა პირებმა უფასო საადვოკატო მომსახურებით სისხლის, სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ საქმეებზე. გარდა ამისა, მათ უპასუხეს მოქალაქეთა კითხვებს და გაუწიეს კონსულტაცია მომკვიდრეობის და ქონების რეგისტრაციის შესახებ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატები მსგავს შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Meeting with Population of Abasha
On April 16, the LAS Poti bureau lawyers held meeting with representatives of local self-government and population.
The public attorney talked about the fact how the socially vulnerable persons can receive free advocacy service on criminal, civil and administrative cases. Besides, they answered to the questions of citizens and received consultation on inheritance issues and registration of property.
The LAS lawyers periodically carry out such meetings in order to raise legal awareness of the society.