ინჩხურსა და გაჭედილში შეხვედრები ჩატარდა
მიმდინარე წლის 25 ივლისს, საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში ფოთის იურიდული დახმარების ბიუროს უფროსი ნათია ბოჯგუა  და ადვოკატები ეწვივნენ მარტვილის მუნიციპალიტეტის სოფლებს - გაჭედილსა და ინჩხურს.
იურისტებმა მოსახლეობასთან შეხვედრაზე ისაუბრეს როგორც იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ, ასევე დისკრიმინაციის დაუშვებლობაზე, ტოლერანტობაზე, თანასწორუფლებიანობასა და ბულინგის აკრძალვაზე. ყურადღება გამახვილდა მოზარდების უფლებებზე და ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის თემებზე, რაც სამტავრობო ვალდებულებებითაა გათვალისწინებული. დარიგდა საინფორმაციო ბროშურები.
შეხვედრის მეორე ნაწილი დაეთმო ინდივიდუალურ კონსულტაციებს, რომელიც სოფლების მოსახლეობამ  მობილური საკონულტაციო ცენტრის გამოყენებით მიიღო.

the Meetings held on in Inchkhuri and Gachedili
On July 25, as part  of the information campaign, Natia Bojgua, Head of Poti Legal Aid Bureau, and the attorneys visited the villages of Gachedili and Inchkhuri,  Martvili municipality.
During the meeting with the public, the attorneys discussed the current services provided by the Legal Aid Service (LAS),  tolerance, equality, the inadmissibility of discrimination, and the ban on bullying. Focus was placed on the rights of teenagers,  as well as concerns covered by human obligations, such as domestic violence  and abuse of women. Brochures with information were given out.
One-on-one consultations with the villages  residents  in the mobile consulting centre took up the conclusive part of the meeting.