სოციალური მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებთან შეხვედრები გაიმართა
იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონული ბიუროების ადვოკატები განაგრძობენ შეხვედრას სოციალური მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებთან. 19-20 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისისა და ზუგდიდის ბიუროების ადვოკატებმა შეხვედრები გამართეს სოციალური მომსახურების სააგენტოს ხონის, ჩხოროწყუს და წალენჯიხის რაიონული განყოფილების თანამშრომლებთან.
შეხვედრების ფარგლებში, განხილულ იქნა ფსიქოსოციალური საჭიროებების მქონე (მხარდაჭერის მიმღებ) პირთა დაცვის საკითხები, ასევე ბავშვების უფლებების დაცვასთან დაკავშირებული პრობელემები. საუბარი შეეხო საარსებო შემწეობის დანიშვნასა და ოჯახისთვის სარეიტინგო ქულის მინიჭებას.

Meetings Were Held with Employees of Social Service Agency
The LAS regional bureau lawyers continue to carry out meetings with the Social Service Agency employees. On April 19-20, the LAS Kutaisi and Zugdidi Bureau lawyers held a meeting with employees of Khoni, Chkhorotskhu and Tsalenjikha Civil Unit of Social Service Agency.
The issues of protection of persons with psycho-social needs (support beneficiaries) and problems with protection of rights of children were discussed at the meeting. The participants touched upon appointment of living allowances and granting rating point to a family.