ოჯახში ძალადობის თემაზე ახალციხელ მოსწავლეებთან შეხვედრა გაიმართა
25 თებერვალს, ახალციხის დემოკრატიული ჩართულობის ცენტრში, იურიდიული დახმარების სამსახურის ადგილობრივი ბიუროს იურისტებმა ახალციხის №2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრა ოჯახში ძალადობის საკითხს მიეძღვნა და კითხვა-პასუხის რეჟიმით წარიმართა. საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა მოზარდებს გააცნეს ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ მიმართული საკანონმდებლო ნორმები, ასევე ამ პრობლემასთან ბრძოლის პრაქტიკული საშუალებები. მოსწავლეებმა ასევე მიიღეს ამომწურავი პასუხები საზოგადოებრივი წესრიგის წინააღმდეგ მიმართულ დანაშაულებსა და მათთვის გათვალისწინებულ სასჯელებზე.

Meeting on Domestic Violence Held for Pupils in Akhaltsikhe
On February 25, in Akhaltsikhe Democracy Involvement Center, the LAS lawyers of the local bureau held a meeting with pupils of Akhaltsikhe public school N2.
The meeting was dedicated to domestic violence and was held in an interactive manner. The public attorney introduced pupils with legislative norms regarding fight against domestic violence, as well as practical measures for fighting this problem. The pupils also received comprehensive answers regarding offenses against public order and sentences envisaged for committing such crimes.