ადვოკატმა თამარ კუპატაძემ არასრულწლოვანი ბენეფიციარის საკითხი წარმატებით მოაგვარა
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი თამარ კუპატაძე ახორციელებდა საქართველოს მოქალაქის ნ. მ.–სა და მისი არასრუწლოვანი შვილის ქ. მ.–ს ინტერესების დაცვას მამობის დადგენის თაობაზე.
საქმის მასალებით გაირკვა, რომ  2015 წლის სექტემბრიდან ნ. მ. და თ. ო. იმყოფებოდნენ არარეგისტრირებულ ქორწინებაში. თანაცხოვრების შედეგად, მათ შეძინათ ქალიშვილი. სამწუხაროდ, თ. ო. ბავშვის დაბადებამდე, 2017 წლის  მარტში მოულოდნელად გარდაიცვალა. სწორედ არარეგისტრირებული ქორწინების გამო, ბავშვის დაბადების სააქტო ჩანაწერში ვერ მოხდა მამის გრაფის შევსება და, შესაბამისად, ბავშვი დედის გვარს ატარებდა.
საზოგადოებრივმა ადვოკატმა თამარ კუპატაძემ ქ. მ.–ს მამობის დადგენის მიზნით, სასარჩელო წესით მიმართა თბილისის საქალაქო სასამართლოს და საქმეში მოპასუხედ ჩართო გარდაცვლილის უფროსი ვაჟი ლ. ო.
სასამართლომ გაითვალისწინა ადვოკატის პოზიცია და იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის სარჩელი დააკმაყოფილა სრულად, რომლის თანახმადაც, არასრულწლოვან ქ. მ.–ს  მამად დადგენილ იქნა გარდაცვლილი თ. ო.

With Assistance of Lawyer Tamar Kupatadze Minor’s Problem Was Solved
The LAS Tbilisi lawyer Tamar Kupatadze defended interests of the citizen of Georgia N.M. and her minor child K.M. in order to establish the fact of fatherhood.
According to the case materials, from September, 2015, N.M. and T.O. were in unregistered marriage. In March, 2017, T.O. suddenly died while her partner N.M. was pregnant. After the child was born, it was impossible because of the unregistered marriage to put the name of the father in the birth certificate. As a result of this, the baby had her mother’s surname.
The public lawyer Tamar Kupatadze applied to Tbilisi City Court with lawsuit demanding to establish the fact of fatherhood. The elder son of the father - L.O. was involved in the case as a respondent.
The court took into consideration position of the lawyer and fully satisfied the lawsuit of the LAS Tbilisi lawyer. The deceased T.O. was established as a father of the minor K.M.