ტყიბულის საკონსულტაციო ცენტრი
26 აგვისტოს, ტყიბულში, იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს სამსახურის დირექტორმა, რაჟდენ კუპრაშვილმა, ტყიბულის მუნიციპალიტეტის მერმა, დავით ჩერქეზიშვილმა და ქუთაისის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა გელა სიორდიამ.
რაჟდენ კუპრაშვილმა დამსწრე პირებს წარუდგინა კონსულტანტი მარიამ ოყრეშიძე, რომელიც ტყიბულის მოსახლეობას ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე უფასოდ გაუწევს კვალიფიციურ იურიდიულ კონსულტაციას.
ოფისის გახსნის შემდეგ, გაიმართა შეხვედრა ტყიბულის მოსახლეობასთან. ადგილობრივებს მიეწოდათ ინფორმაცია სამსახურის მიზნებისა და ფუნქციების, უფასო იურიდიული სერვისებით სარგებლობისა და მიმდინარე პროექტების შესახებ.

Tkibuli consultation center
On August 26, the Legal Aid Service consultation center was opened in Tkibuli. The director of the Service, Razhden Kuprashvili, the Mayor of Tkibuli Municipality, Davit Cherkezishvili, and the head of the Kutaisi Legal Aid Bureau, Gela Siordia, took part in the event.
Razhden Kuprashvili introduced the consultant Mariam Okreshidze to the people present. She will provide qualified legal consultations for free on any legal issue to the residents of Tkibuli.
After the opening of the office, a meeting was held with the Tkibuli residents. The locals were provided with information about the aims and functions of the Service, the use of free legal services, and the current projects.