სამცხე-ჯავახეთში საინფორმაციო კამპანია ჩატარდა
იურიდიული დახმარების სამსახურის ახალქალაქის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტი ინგა გვარამაძე და ახალციხის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი თინათინ დიაკონაშვილი მონაწილეობდნენ მიმდინარე წლის 14-28 ივნისს, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში ჩატარებულ საინფორმაციო კამპანიაში, რომელიც ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ისახავდა მიზნად. კამპანია ორგანიზებული იყო შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ.
შეხვედრები გაიმართა ახალქალაქის მუნიციპალიტეტის სოფელ დილისკის საჯარო სკოლასა და ბარალეთის იუსტიციის სახლში, სოფლების - ხანდოს და კარტიკამის საჯარო სკოლებში, ასპინძის მუნიციპალუტეტის სოფლების  დამალასა  და  დადეშის საჯარო სკოლებში,  ნინოწმინდის საჯარო სკოლასა და სოფელ ჯიგრაშენის კულტურის სახლში.
იურისტებმა ადგილობრივ მოსახლეობას გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, ვრცლად ესაუბრნენ ქალთა მიმართ ოჯახში ძალადობის, ასევე ბავშვის უფლებათა კოდექსის და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების საკითხებზე. თითოეული შეხვედრის ბოლოს ინგა გვარამაძემ ინდივიდუალური კონსულტაციები გაუწია ყველა დაინტერესებულ პირს.

An information campaign was conducted in Samtskhe-Javakheti
Akhalkalaki LAS Consulting Center consultant,  Inga Gvaramadze, and attorney of Akhaltsikhe legalaid bureau Tinatin Diakonashvili participated in an information campaign held in the Samtskhe-Javakheti region on June 14-28 of this year, aimed at raising the legal awareness of ethnic minorities representatives.
The campaign was organized by the office of the Georgian State Minister for Reconciliation and Civil Equality. The meetings were held in a few localities: Diliski village public school of Akhalkalaki municipality and Baraleti Justice House, Khando and Kartikami public schools, Damala and Dadesh public schools in Aspindza district, Ninotsminda public school and Jigrasheni village Culture House.
Inga Gvaramadze introduced the LAS services  to the local population, talked extensively about the issues of domestic violence against women, as well as the Child's Rights Code and juvenile justice.  She gave one-on-one consultations to all interested individuals  after the meeting ended.