სამსახურმა ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩისგან წერილი მადლობის წერილი მიიღო
2021 წლის 9 ნოემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ბათუმის ბიუროს ეწვია ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი საქართველოში, მისი აღმატებულება კელი დეგნანი. ბათუმში გამართულ შეხვედრასთან დაკავშირებით ელჩმა მადლობის წერილი გამოუგზავნა იურიდიული დახმარების სამსახურს.
წერილში ვკითხულობთ:
"სასიამოვნო იყო თქვენთან შეხვედრა ბათუმში ჩემი ბოლო ვიზიტის დროს. საინტერესო იყო იურიდიული დახმარების სამსახურის მუშაობის გაცნობა საქართველოს მასშტაბით, უფრო კონკრეტულად კი აჭარის რეგიონში. ჩემზე დიდი შთაბეჭდილება მოახდინა სამართლიანობისა და ადამიანის უფლებების დაცვის მიმართულებით გამოვლენილმა ენერგიამ და დამოკიდებულებამ საქართველოს სოციალურად დაუცველი მოსახლეობისადმი .
მოუთმენლად ველი თქვენთან შეხვედრას მომავალში ჩვენი დისკუსიების გასაგრძელებლად. შეერთებული შტატები განაგრძობს ერთგულ თანამშრომლობას იურიდიული დახმარების სამსახურთან, რათა მომავალშიც  მხარი დავუჭიროთ  საქართველოს მოქალაქეებისთვის იურიდიული დახმარების სერვისებზე ხელმისაწვდომობას."
აღნიშნულთან დაკავშირებით, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა თავის ოფიციალურ ფეისბუკ-გვერდზე გამოაქვეყნა პოსტი:

LAS received a letter of thanks from the Ambassador of the United States
On November 9, 2021, Her Excellency Kelly C. Degnan, Ambassador of the United States of America to Georgia, visited Batumi Legal Aid Bureau. The Ambassador sent a letter of thanks to the Legal Aid Service regarding the meeting in Batumi.
We read in this letter:
"It was a pleasure to meet you during my most recent visit to Batumi. It was interesting to learn about the work of the Legal Aid service around Georgia, and more specifically in the Adjara region. I was extremely impressed by the energy and attitude demonstrated regarding justice and human rights protection of the most vulnerable parts of Georgia's population.
I look forward to meeting with you again in the future to continue our discussions. The United States remains committed to working with the Legal Aid Service to continue to support access to legal aid services for the citizens of Georgia".
In this regard, the director of the Legal Aid Service Razhden Kuprashvili posted on his official Facebook page: