ქუთაისის ბიუროს გაეროს წარმომადგენლები ესტუმრნენ
15 ნოემბერს, თბილისში მიმდინარე „სისხლის სამართლის მართლმსაჯულების სისტემებში იურიდიული დახმარების ხელმისაწვდომობის მესამე საერთაშორისო კონფერენციის“ პარალელურად, კონფერენციის ერთ-ერთი ძირითადი სპორნსორის - გაეროს განვითარების პროგრამის(UNDP) ხელმძღვანელები  ქუთაისს ესტუმრნენ.
საქართველოში გაეროს მუდმივი კოორდინატორი ლუიზა ვინტონი, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მუდმივი წარმომადგენლის მოადგილე მუნხტუია ალთანგერელი,  გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) დემოკრატიული მმართველობის მიმართულების ხელმძღვანელი გიგი ბრეგაძე და  გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) კომუნიკაციების ხელმძღვანელი სოფო ჭიჭინაძე იმერეთის-ქუთაისის იურდიული დახმარების ბიუროს  ადვოკატებსა და კონსულტანტებს შეხვდნენ.
სტუმრებმა დაათვალიერეს ბიუროს შენობა, გაეცვნენ საზოგადოებრივი ადვოკატების სამუშაო პირობებს და მოისმინეს მოსაზრებები იურიდიული დახმარების სამსახურის შემდგომი განვითარების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ გაეროს განვითარების პროგრამა (UNDP) და ევროკავშირის წარმომადგენლობა მრავალი წელია იურიდიული დახმარების სამსახურის დონორი ორგანიზაციები არიან და მათი წვლილი განუზომლად დიდია საქართველოს მოსახლეობის  უფასო სამართლებრივი დახმარებით უზრუნველყოფის სფეროში.

UN Representatives Visited Kutaisi Bureau
On November 15, while the International Legal Aid Conference was taking place in Tbilisi, the heads of one of the conference sponsor organizations UNDP visited the LAS Kutaisi Bureau.
The UN Resident Coordinator in Georgia Ms. Louisa Vinton, Deputy UNDP Resident Representative Munkhtuya Altangerel, UNDP Democratic Governance Team Leader Gigi Bregadze and UNDP Communication Manager Sopho Chichinadze met with the LAS Imereti-Kutaisi Legal Aid Bureau lawyers and consultants.
The guests looked through the office, got introduced with work conditions of public lawyer and heard opinions about the further development of Legal Aid Service.
It is worth to mention that UNDP and the EU office in Georgia have been supporting Legal Aid Service for years and they have huge contribution in providing the Georgian population with free legal assistance.