28 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატებმა შეხვედრა გამართეს ტყიბულის გამგეობის და ადმინისტრაციული ერთეულების წარმომადგენლებთან, ასევე ადგილობრივ მოსახლეობასთან.
საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა შეკრებილთ იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხებთან დაკავშირებით მოქალაქეთა შეკითხვებს უპასუხეს.
იურიდიული დახმარების ბიუროები ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოებში მსგავს შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ. შეხვედრების მიზანია ადგილობრივი ხელისუფლების ინფორმირებულობის გაზრდა, რათა, გამგეობის ან საკრებულოს წარმომადგნლებმა, საჭიროების შემთხვევაში, შეძლონ სამართლებრივი პრობლემების მქონე მოქალაქეების გადამისამართება შესაბამის იურიდიული დახმარების ბიუროში.

Meeting with Local Self-Government and Population of Tkhibuli
On March 28, the LAS Kutaisi Bureau lawyers held a meeting with representatives of Tkhibuli self-government and administrative entities, also with local population.
The public lawyers introduced to the audience the criteria necessary for receiving free legal aid and answered to the various questions of the citizens.
The legal aid bureaus periodically carry out similar meetings at the local self-government bodies. The aim of the meetings is to raise awareness of the local government in order that the representatives of the city government and the city assembly are able to redirect citizens with legal problems to the appropriate legal aid bureau.