სიღნაღის საჯარო სკოლაში შეხვედრა ჩატარდა
2025 წლის 8 აპრილს სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატმა ბექა ჯავახიშვილმა, კონსულტანტმა ნანა ბოლაშვილმა და სპეციალისტმა მარიამ თარხნიშვილმა შეხვედრა გამართეს  სსიპ ავლიპე ზურაბიშვილის სახელობის ქალაქ სიღნაღის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან.
შეხვედრაზე სკოლის მოსწავლეებს განემარტათ იურიდიული დახმარების წესი და პირობები, ასევე მიწოდათ ინფორმაცია სამსახურის აპლიკაციის „las Georgia“-ს შესახებ. მოსწავლეებს შეხვედრაზე ასევე მიეწოდათ ინფორმაცია ზოგადად არასრულწლოვნების უფლებების შესახებ. მოსწავლეებისათვის დეტალური ინფორმაცია იქნა მიწოდებული არასრულოვნების შრომის უფლებებთან დაკავშირებით. საუბარი შეეხო ასევე სკოლებში ბულინგის თემას, ოჯახში ძალადობის თემას და არასრულწლოვნების მიმართ ჩადენილი ძალადობის საკითხებს. შეხვედრაზე განხილული იქნა დისკრიმინაციის დაუშვებლობა და თანასწორუფლებიანობა.
სიღნაღის ბიუროს თანამშრომლებმა უპასუხეს ბავშვების კითხვებს მათთვის საინტერესო სამართლებრივ საკითხებზე. შეხვედრაზე დარიგდა ბუკლეტები  - მოზარდი და დანაშაული, შრომის უფლებები და სამსახურის სერვისები.

On April 8, 2025, students from Avlip Zurabishvili Public School in Sighnaghi met with Beka Javakhishvili, a lawyer from the Sighnaghi Legal Aid Bureau, consultant Nana Bolashvili, and expert Mariam Tarkhnishvili.
During the meeting, the schoolchildren received information about the "LAS Georgia" Service application and an explanation of the terms and conditions of legal aid. They were well-informed on both the specifics of minors' labour rights and the rights of minors generally.
The discussion also touched upon the topic of bullying in schools, domestic violence, and violence against minors. The meeting discussed equality and the inadmissibility of discrimination. The employees of the Sighnaghi Bureau answered the children's questions on legal issues of interest to them. Booklets were distributed at the meeting - Teenagers and Crime, Labor Rights, and Employment Services.
Additionally, the subjects of marital abuse, violence against children, and bullying in schools were discussed. The topics of equality and the inadmissibility of discrimination were covered in the meeting. The children asked questions about legal matters that interested them, and the Sighnaghi Bureau staff responded. At the conference, pamphlets on employment services, labour rights, and teenagers and crime were handed out.