21 აპრილს, ბოლნისის მუნიციპალიტეტის სოფელ მანხუთის მოსახლეობას შეხვდა რუსთავის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტი დავით ჯიქია, რომელმაც ამომწურავად ისაუბრა იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებზე, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმებზე და გაწია ინდივიდუალური სამართლებრივი კონსულტაციები.
შეხვედრაში ჩართული იყვნენ ტოლერანტობის, სამოქალაქო ცნობიერებისა და ინტეგრაციის მხარდაჭერის პროგრამა PITA - ს წარმომადგენლები.
პროექტი ხორციელდება სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურისა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ, ერთობლივად. საინფორმაციო კამპანია საქართველოს ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ისახავს მიზნად და მხარდაჭერილია PITA-ს და UNAG -ის მიერ.

On April 21, Davit Jikia, a consultant with Rustavi Legal Aid Bureau, met with the residents of the village of Mankhuti in Bolnisi Municipality.
The meeting was attended by PITA Representatives for the Civic Awareness and Integration Support Program.
The project is implemented jointly by the LEPL Legal Aid Service and the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality. The information campaign aims to raise the legal awareness of ethnic minorities in Georgia and is supported by PITA and UNAG.