შეხვედრები ხარაგაულის, საჩხერის და სვირის მოსახლეობასთან
იმერეთის–ზესტაფონის იურიდიული დახმარების სამსახურის საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა თეა ჯანგიანმა და ნანა ლუტიძემ  2017 წლის 1დეკემბერს ხარაგაულის  მოსახლეობასთან შეხვედრა გამართეს მუნიციპალიტეტის საკონფერენციო დარბაზში. შეხვედრის მიზანი იყო საზოგადოების ინფორმირება იმ სამართლებრივი დახმარების შესაძლებლობების შესახებ, რაც ოჯახში ძალადობის მსხვერპლებისთვის ხელმისაწვდომ რესურსებს და ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ არსებულ საშუალებებს მოიცავს.
ხარაგაულელებს უფრო მეტად აინტერესებდათ ამ მიმართულებით არსებული კონკრეტული სერვისები, რომლის მიწოდებასაც იურიდიული დახმარების სამსახური სრულიად უფასოდ უზრუნველყოფს.
გარდა ამისა, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ადგილობრივებს მიაწოდეს ამომწურავი ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სხვადასხვა სერვისის შესახებ,რაც საქართველოს კანონმდებლობითაა განსაზღვრული.
ანალოგიურ თემაზე საზოგადოებრივი ადვოკატებისა და ადგილობრივი მოსახლეობის შეხვედრა გაიმართა 28 ნოემბერს საჩხერეში, სადაც რეგიონში არსებული მდგომარეობის შესახებ ასევე ისაუბრა საჩხერის საკონსულტაციო ცენტრის თანამშრომელმა სალომე გიორგაძემ.
6 დეკემბერს კი, იგივე ჯგუფი ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სოფელ მეორე სვირის ახლად გახსნილ საზოგადოებრივ ცენტრში შეკრებილ ადგილობრივ მოსახლეობას  შეხვდა.
შეხვედრაზე ითქვა, რომ იურიდიული დახმარების სამსახური ჩართულია ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე არსებული ეროვნული საკომუნიკაციო  სტრატეგიის და შესაბამისი სამოქმედო გეგმის შემუშავებაში. გეგმა, რომელმაც  სავარაუდოდ უნდა შეცვალოს მთელი ქვეყნის მასშტაბით ამ სფეროში  არსებული მძიმე სურათი, 2018-2020 წლებში ამოქმედდება. აუდიტორიის წევრები, მათ შორის, უფროსკლასელი მოსწავლეები და  პედაგოგები დაინტერესდნენ გენდერული თანასწორობის საკითხებით. მათ ასევე მიიღეს ინფორმაცია, თუ იურიდიული დახმარების სამსახურის მრავალფეროვანი, უფასო სერვისების შესახებ.

On December 1, the LAS Imereti-Kutaisi Legal Aid Bureau lawyers - Tea Jangiani and Nana Lutidze held meeting at the Kharagauli Municipality conference hall. The aim of the meeting was to inform the society about the legal aid opportunities that imply assistance for victims of domestic violence and mechanisms for fighting violence against women. The Kharagauli citizens were mostly interested in certain free services provided by Legal Aid Service in this direction.
Besides, the public lawyers informed the locals about the services offered by the organization and are envisaged by the Georgian legislation. The meeting between the public lawyers and the local population was carried out on November 28, dedicated to the similar topics. The Sachkhere Consultation Center employee – Salome Giorgadze talked about the situation in the region.
On December 6, the same group met with the local population of Meore Sviri village, Zestaphoni municipality, at a newly-opened community center. It was underlined that Legal Aid Service is involved in the National Communication Strategy on Violence against Women and Domestic Violence. There is an action plan which will probably change the difficult situation which exists in this field. The pupils and teachers expressed their interest towards gender equality issues. They also received detailed information on the LAS services.