სოფელ კეთილარში მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ჩავიდა
მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებისა და უფასო სამართლებრივ დახმარებაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, რეგიონებში კვლავ გრძელდება იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო კამპანია.
14 მაისს  ფოთის  იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმომადგენლებმა ჩაატარეს  შეხვედრა  აბაშის  მუნიციპალიტეტის სოფელ კეთილარში, დამსწრე საზოგადოებას   მიაწოდეს  ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ, ასევე, წარადგინეს იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი. იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილურ საკონსულტაციო ცენტრში ინდივიდუალური სამართლებრივი კონსულტაციები მოსახლეობას გაუწიეს ფოთის  იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტმა სალომე ჯანჯღავამ და  სპეციალისტმა მაგდა სიორდიამ.
15 მაისიდან, მობილური საკონსულტაციო ცენტრი შემდეგი გრაფიკით მარტვილის მუნიციპალიტეტში გადაინაცვლებს:
15,05.2024    თამაკონი -14:00 საათი
კურზუ -16 საათი
17,05,024   ლეხაინდრაო- 14:00 სთ
ტალერი - 16:00 სთ
21.05.24 აბედათი 14:00 სთ
ვედითკარი 16:00 სთ
23.05,24 ბანძა 14:00 სთ
სალხინო 16:00 სთ
24,05,2024  ნახუანაო 14:00 სთ
კიწია - 16:00 სთ
28.04.2024  ინჩხური 14:00 სთ
გაჭედილი - 16:00 სთ
04.06. 24  დიდი ჭყონი 14:00 სთ
დოშაყე 16:00 სთ
აღნიშნული სოფლების მოსახლეობას ვთხოვთ იყვნენ ყურადღებით და არ გამორჩეთ იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრის ვიზიტი, რათა უფასოდ ისარგებლონ მაღალკვალიფიციური უფასო სამართლებრივი დახმარები

At a meeting hold on in Ketilari village
The Legal Aid Service (LAS) Mobile Consulting Campaign  is still going on in the regions, with the goals of increasing access to free legal aid and raising  the public awareness about the law.
At a meeting in Ketilari village, Abasha Municipality, on May 14, officials of the Poti Legal Aid Bureau gave the public an update on the services offered by LAS as well as a demonstration of the Legal Aid Service Mobile Consulting Centre.
Salome Janjghava, the consultant from the Poti Legal Aid Bureau, and Magda Siordia, the specialist, offered individual legal consultations to the public at the LAS Mobile Consulting Centre.
The following timeline will apply to the relocation of the Mobile Consulting Centre to the Martvili municipality on May 15:
15.05.24 Tamakoni-14:00
Kurzu  -16 :00
17.05.24 Lekhaindrao - 14:00
TAleri - 16:00
21.05.24 Abedati 14:00
Veditkari 16:00
23.05.24 BAndza 14:00
Salkhino  16:00
24.05.24 Nakhuanao 14:00
Kitsia  - 16:00
28.04.24Inchkhuri  14:00
GAchedili  - 16:00
04.06.24 Didi Chkoni 14:00
Doshake  16:00
We ask the residents of the mentioned villages to be careful  not to miss the visit of the LAS Mobile Consulting  Center in order to benefit from  highly qualified free legal assistance.