2024 წლის 5-დეკემბერს სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს უფროსი რომან კეიდია პრობაციის ეროვნული სააგენტოს წარმომადგენლებთან ერთად ზუგდიდის იუსტიციის სახლში „ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ კომპანიის“ ფარგლებში შეხვდა ქალ პრობაციონერებს. შეხვედრა ორგანიზებული იყო დანაშაულის პრევენციის, არასაპატიმრო სასჯელთა აღსრულებისა და პრობაციის ეროვნული სააგენტოს მიერ.
შეხვედრის თემები იყო: ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, ძალადობისგან დაცვის სამართლებრივი მექანიზმები, იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობა და სერვისები. რომან კეიდიამ პრობაციონერებს მიაწოდა ინფორმაცია სამსახურის მიერ სამართლებრივი დახმარების კუთხით გაწეულ და მიმდინარე საქმიანობასა და სამომავლო გეგმებზე

On December 5, 2024, Roman Keidia, Head of t Zugdidi Bureau of the LEPL Legal Aid Service (LAS) together with representatives of the National Probation Agency, met with female probationers at Zugdidi House of Justice as part of the Campaign to end Violence Against Women".
The meeting was organized by the National Agency for Crime Prevention, Execution of Non-custodial Sentences and Probation. The discussion focused on the issues like violence against women and domestic violence, legal mechanisms for protection from violence, LAS activities and services. Roman Keidia provided the probationers with information on the Service’s past and current activities in the field of legal aid, and its future plans.