ჩოხატაურში ადგილობრივ თვიმმართველობასა და მოსახლეობასთან საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართა
6 ივლისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს და ოზურგეთის საკონსულტაციო ცენტრის იურისტებმა გამართეს საინფორმაციო შეხვედრები ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან, ასევე დაბა ჩოხატაურისა და სოფელ ხიდისთავის მოსახლეობასთან.
საინფორმაციო შეხვედრების ფარგლებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ადგილობრივი თვითმმართველობის მუშაკებს და მოქალაქეებს უფასო იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხზე ესაუბრნენ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატები საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

On July 6, lawyers of the LAS Kutaisi Bureau and Ozurgeti Consultation Center carried out information meetings with representatives of local administration of Chokhatauri Municipality, as well as with the population of Chokhatauri town and Khidistavi village.
In the framework of the information meeting, the public lawyers informed the employees of the local administration and the citizens about the criteria necessary for receiving free legal aid and talked about various legal issues.
The LAS lawyers periodically carry out information meetings with the aim to raise legal awareness of the population.