ჩატარდა ტრენინგი მედიაციის საკითხზე
მიმდინარე წლის 16-20 ივლისს და 25-26 ივლისს, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და დიდი ბრიტანეთის მთავრობის UK aid-ის მხარდაჭერით, იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებმა და ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა გაიარეს ტრენინგი კონფლიქტის მართვასა და მედიატორის უნარ-ჩვევებში.
შემოთავაზებული ტრენინგ კურსი ემსახურება საჯარო სექტორში უთანხმოებების მართვის შიდა ორგანიზაციული მექანიზმების ჩამოყალიბებას. იგი აკრედიტებულია სსიპ საქართველოს მედიატორთა ასოციაციის მიერ და კურსდამთავრებულები უფლებამოსილნი არიან მიიღონ მონაწილეობა მედიატორთა ასოციაციის მიერ ორგანიზებულ მედიატორის პრაქტიკული პროფესიული უნარ-ჩვევებისა და კომპეტენციების სიმულაციურ სესიებში პრაქტიკულ უნარ-ჩვევებში შემოწმების/შეფასებისა და მედიატორის სტატუსის მოპოვების მიზნით.

The training course held on about establishment of internal organizational mechanisms for handling  disagreements in the public sector
With the support  from the United Nations Development Program (UNDP Georgia) Georgia and UK Aid, the Great Britain  government, lawyers and administrative personnel from the Legal Aid Service got training in conflict management and mediation techniques on July 16–20 and July 25–26 of this year.
The proposed training course serves to establish internal organizational mechanisms for handling  disagreements in the public sector. It is accredited by the Mediators Association of Georgia, and graduates are eligible  to participate in simulation sessions of practical professional skills and mediators competencies, organized by the Mediators Association, in order to verify /evaluate practical skills and obtain mediator’s  status.