სამართლებრივი საკითხების სწავლება სკოლებში
სამართლებრივი საკითხების შესახებ საჯარო სკოლების მოსწავლეთა ინფორმირებულობის ხარისხის გაზრდის, მართლშეგნების ამაღლების, სამოქალაქო განათლების განვითარებისა და დანაშაულის პრევენციის ხელშეწყობის მიზნით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა მელიტონ ბენიძემ თანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მემორანდუმის ფარგლებში, საჯარო სკოლების მოსწავლეებისათვის სამართლებრივ თემებზე სემინარების, შეხვედრების, საჯარო  ლექციების ორგანიზებას, იურიდიული დახმარების სამსახური უზრუნველყოფს თავისი ტერიტორიული ორგანოებისა და სტრუქტურული ერთეულების  აქტიური მონაწილეობით.
ზემოაღნიშნული თანამშრომლობის საფუძველს წარმოადგენს ეროვნულ სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული საგნობრივი სტანდარტი „მოქალაქე“, რომელიც ითვალისწინებს საქართველოს სკოლებში სამართლებრივი საკითხების სწავლებას. ჩვენს სინამდვილეში სამართლებრივი საკითხების ცოდნა პრიორიტეტული და ძალზე აქტუალურია, ვინაიდან ის შესაძლებელს ხდის ავღზარდოთ სახელმწიფოებრივად მოაზროვნე და დაცული მოქალაქე.

Teaching Law at Schools
The Deputy Minister of the Ministry of Education and Science, Lia Gigauri and the Director of Legal Aid Service, Meliton Benidze signed a memorandum of cooperation with the aim to raise legal awareness among the schoolchildren and to promote development of civil education and prevention of crime.
In the framework of memorandum, Legal Aid Service will provide seminars, meetings and public lectures through active participation of its territorial branches and structural units.
The ground for the above-mentioned cooperation is a standard “Citizen” envisaged by the national curriculum. This standard considers teaching of legal issues at schools. In our days, knowing legal issues is very preferable and actual as it allows us to bring up a protected citizen with state’s interests in mind.