ადგილობრივ თვითმმართველობებთან და მოსახლეობასთან შეხვედრები გრძელდება
თებერვლის ბოლოს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატებმა 2 გასვლითი კონსულტაცია გამართეს.
24 თებერვალს შეხვედრა - სამტრედიის რაიონის სოფელ გორმაღალის თემში, 27 თებერვალს კი ქალაქ ცაგერში გაიმართა. მოსახლეობას განემარტა იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები და ადგილზე გაეწია კონსულტაციები სისხლის, სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სხვადასხვა საკითხზე. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა სოციალურად დაუცველთა ბაზაში რეგისტრაციის, ასევე სასოფლო-სამეურნეო მიწის საკუთრებაში რეგისტრაციის საკითხებზე. აღსანიშნავია, რომ ცაგერის მოსახლეობამ გამოთქვმა სურვილი - ქალაქში იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნას.

At the end of February, the LAS Kutaisi bureau lawyers held 2 on-site consultations.
On 24 February, the meeting was carried out in tribe of Gormagali village, Samtredia District, on 27 February the meeting was held in Tsageri. The population got introduced with criteria for receiving free legal aid and they received local consultation on various issues of criminal, civil and administrative law.
The main focus was made on registration in the unified database of the socially vulnerable families, as well as property registration of the agricultural lands. It is worth to note that the Tsageri population expressed their wish for opening the LAS consultation center in their town.