საინფორმაციო კამპანია წალენჯიხაში დაიწყო
17 მაისს, წალენჯიხის მოსწავლე ახალგაზრდობის სახლში იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებმა შეხვედრა გამართეს წალენჯიხის მერიის, მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციის, საკრებულოს, სოციალური სამსახურების, არასამთავრობო ორგანიზაციების და საგანმანათლებლო სექტორის წარმომადგენლებთან.
ზუგიდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა რომან კეიდიამ სპეციალური პრეზენტაციის ფარგლებში საზოგადოებას გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხები, ბავშვის უფლებათა კოდექსი და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულება, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებები, რომელთა დაცვას უშუალოდ საზოგადოებრივი ადვოკატები ახორციელებენ.
ღონისძიების მეორე ნაწილი დაეთმო სამსახურის ახალი პროექტის - „პარალეგალების“ წარდგენას. სამეგრელო  არის პირველი რეგიონი, სადაც „პარალეგალთა რეესტრის“ ფორმირება დაიწყო. პროექტი „პარალეგალი“ გააერთიანებს საზოგადოების იმ წარმომადგენლებს, რომლებიც პროფესიით იურისტები არ არიან, მაგრამ იურიდიული დახმარების სამსახურის ორგანიზებით გაივლიან სპეციალურ ტრენინგებს სამართლებრივ საკითხებში და ექნებათ შესაძლებლობა პირველადი იურიდიული დახმარება გაუწიონ ახლობლებს, მეზობლებს, მეგობრებს - ყველა დაინტერესებულ პირს, ვინც მათ ამის შესახებ მიმართავს.
შეხვედრები სამეგრელოში, რომელიც ტარდება სენაკის, აბაშის, წალენჯიხის, ხობის, მარტვილის, ჩხოროწყუს მოსახლეობასთან,  ხორციელდება იურიდიული დახმარების სამსახურის სამართლებრივი ცნობიერების ასამაღლებელი საინფორმაციო კამპანიის - მოძრაობა "ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხელმისაწვდომი" ფარგლებში. კამპანიის მხარდამჭერია ევროპის საბჭო (COE).

On May 17, at the Tsalenjikha Student Youth House, the representatives of the Legal Aid Service (LAS) held a meeting with representatives of the Tsalenjikha City Hall, the Municipality Administration, the City Assembly, social services, non-governmental organizations, and the education sector. at the Tsalenjikha Student Youth House.
Through the special presentation, Head of the Zugdidi Legal Aid Bureau Roman Keidia introduced the audience to the LAS services, the Women and Domestic Violence issues, the Code of the Rights of the Child, and the Juvenile Justice
the rights of persons with disabilities, who are directly protected by public attorneys. The second part of the event was dedicated to the presentation of the Service's new project - "Paralegals". Samegrelo is the first region where the "Registry of Paralegals" is being formed.
The project "Paralegal" unites the representatives of the society who are not lawyers by profession, but will receive special training in legal issues organized by the Legal Aid Service, and will have the opportunity to provide first aid to relatives, neighbors, friends - all interested people who apply to them.
Meetings held in Samegrelo with the population of Senaki, Abasha, Tsalenjikha, Khobi, Martvili, and Chkhorotsku, are carried out within the framework of the legal aid information raising campaign of the LAS - the "Make the law accessible to all" movement. ბThe campaign is supported by the Council of Europe (COE).