მარტვილში იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო კამპანია დასრულდა
20 მაისს, მარტვილის საკრებულოს დარბაზში გამართული შეხვედრით დასულდა იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო კამპანია   - მოძრაობა "ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხელმისაწვდომი", რომელიც მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ისახავს მიზნად.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა,  სპეციალური პრეზენტაციის ფარგლებში საზოგადოებას მიაწოდა ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე, ბავშვის უფლებათა კოდექსის, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების შესახებ. ხაზი გაესვა საზოგადოებრივი ადვოკატების მიერ შესრულებული სამუშაოს ხარისხს და იმ პროექტებს, რომლიც ფარგებლშიც იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატები მაღალკვალიფიციურ დახმარებას უწევენ ბენეფიციარებს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ მარტვილის მუნიციპალიტეტის მერიის, საკრებულოს, სოციალური სამსახურების წარმომადგენლები და სოფლების რწმუნებულები.
შეკრებილი საზოგადოების ნაწილი უკვე ჩაერთო იურიდიული დახმარების სამსახურის ახალ პროექტში - „პარალეგალები“, რომელიც პირველადი იურიდიული დახმარების გამწევ, სპეციალურად გადამზადებულ არაიურისტებს გააერთიანებს. იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო კამპანიის მხარდამჭერია ევროპის საბჭო (COE).

The information campaign of the Legal Aid Service has ended in Martvili
The meeting held at the Martvili Assembly Hall on May 20 concluded the information campaign of the Legal Aid Service(LAS) - "Make the law accessible for everyone", which aims to raise legal awareness of the population.
The Director of the LAS, Razhden Kuprashvili, delivered a special presentation to the public regarding the LAS services for the victims of domestic violence/violence against women, the Code of the Rights of the Child, and the rights of persons with disabilities. In addition, the presentation covered the quality of the work done by the public lawyers and the projects in which the LAS lawyers provide highly qualified assistance to the beneficiaries.
The representatives of the Martvili Municipality, members of the Assembly, social services staff, and village authorities attended the meeting.
Part of the gathered community joined the new project of the Legal Aid Service - "Paralegals", which will unite specially trained non-lawyers providing primary legal aid to the public.