19 სექტემბერს, იურიდიული დახმარების სასმახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა მონაწილეობა მიიღო საქართველოს პარლამენტის იურიდიულ საკითხთა კომიტეტში გამართულ ევროკომისიის 12 პუნქტიან რეკომენდაციაზე მომუშავე ჯგუფის სამუშაო შეხვედრაში. შეხვედრაზე განიხილეს მართლმსაჯულების რეფორმირების პრაქტიკული ნაბიჯები.
მან განაცხადა: "მართლმსაჯულების სისტემის გაძლიერება საჭიროებს მრავალმხრივ ჩართულობას და კონსტრუქციულ მიდგომას. თანამშრომლობა, პოზიციების გაცვლა, განსხვავებული გამოცდილების გაზიარება არის ამ პროცესის წარმატების მნიშვნელოვანი წინაპირობა. დემოკრატიული ღირებულებების პატივისცემა გულისხმობს სწორედ ჩართულობასა და აქტიურობას. მიმაჩნია, რომ მართლმსაჯულების სისტემის მნიშვნელობიდან გამომდინარე, სამუშაო ჯგუფის მონაწილე მხარეების მხრიდან აღნიშნულის გაცნობიერება განსაკუთრებით აქტუალური და აუცილებელია."

On 19 September, Razhden KupraSvili, director of Legal aid service, participated in the meeting of the working group concerning 12 recommendations of the European Commission held by the Legal Committee of the Parliament of Georgia. During the meeting, we covered the practical steps of judicial reforms.
He declared:" Strengthening of the justice system requires multistep inclusion and constructive approach. Co-operation, exchanging ideas, and sharing different experiences are crucial conditions for the successful conclusion of the reform. Respect for the democratic values includes rights and proactive involvement. I consider that in light of the importance of the justice system, understanding of the abovementioned principles by the participants of the working group is crucial and decisive."