22 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ადამიანური რესურსების სამმართველოს უფროსი გულიკო ზურებიანი და სპეციალისტი რევაზ არსენიძე მონაწილეობდნენ საქართველოს ეროვნული უნივერსიტეტის (სეუ) მიერ ორგანიზებულ დასაქმების ფორუმში.
დამსაქმებელთა პანელზე წარმოდგენილი იყო სხვადასხვა ორგანიზაცია როგორც საბიუჯეტო, ასევე, კერძო სექტორიდან. იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლებმა ახალგაზრდებს წარუდგინეს პროექტი "პარალეგალები" რომელიც გულისხმობს არაიურისტი პირების გადამზადებას სამართლებრივი საკითხებში, რის შემდეგაც პარალეგალს შეეძლება პირველადი სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევა. პროექტმა ფორუმის სტუმართა დიდი ინტერსესი გამოიწვია. პარალეგალთა ტრენინგებზე დასასწრებად ათეულობით სტუდენტმა გაიარა რეგისტრაცია.
დაინტერესებულ პირებს გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის მუშაობის სპეციფიკა, პირობები და მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს საზოგადოებრივი ადვოკატი, კონსულტანტი ან სხვა თანამდებობის დაკავების მსურველი კანდიდატი.
სამსახურში დასაქმების მიმართ განსაკუთრებული ინტერესი გამოიჩინეს მომავალმა იურისტებმა, რომლებსაც შესაბამისი კონსულტაცია გაეწიათ აღნიშნულთან დაკავშირებით

On May 22, the head of the Human Resources Division of the Legal Aid Service (LAS), Guliko Zurebiani, and a specialist, Revaz Arsenidze, participated in the employment forum organized by the Georgian National University (SEU).
At the panel of employers, a number of organizations from the budgetary and private sectors were represented. The LAS officials discussed the "Paralegals" initiative, which entails teaching legal concepts to non-lawyers so that they will be able afterwards to offer initial legal consultation.
The project aroused great interest of the forum guests. Numerous students signed up to attend paralegal trainings. The interested persons were introduced to the specifics, conditions and requirements of the Legal Aid Service, which should be met by a public attorney, consultant or an applicant to any other position.
Future lawyers demonstrated a keen interest in employment after receiving the relevant consultation in this regard.