2023 წლის,14 აგვისტოს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია შეხვდა ნიუ-იორკში მოქმედი საადვოკატო კომპანიის ხელმძღვანელს ჯულიან ჰენრი ლოვენფელდს და ბიუროში დასაქმებულ ქართველ იურისტებს - დიანა და თეიმურაზ ქუთათელაძეებს.
მასპინძლებმა დავით სიამონიას გააცნეს ამერიკის შეერთებულ შტატებში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემა, რომლის მიხედვითაც კერძო საადვოკატო ფირმები სოციალურ პროექტებს ახორციელებენ. აღინიშნა, რომ ჯულიან ლოვენფელდის კომპანიის მომსახურებით დღემდე ათეულობით ქართველმა ემიგრანტმა ისარგებლა. გადაწყდა, რომ უწყებებს შორის თანამშრომლობა გაღრმავდება და ქართველი პარალეგალები აქტიურად ჩაერთვებიან ემიგრანტებისათვის უფასო სამართლებრივი დახმარების ხელმისაწვდომობის გაზრდის პროცესში.

A meeting was held at the office of the Julian Lowenfeld's company
On August 14, 2023, Director of the Legal Aid Service, David Simonia, met with the head of the New York-based law firm Julian Henry Lowenfeld,  and the Georgian attorneys  working for  the bureau, Diana and Teimuraz Kutateladze.
The hosts introduced David Simonia to the  free legal aid system operating in the United States, which entails implementation of social projects by  private law firms.
It was pointed out  that dozens of Georgian immigrants have benefited from the services of Julian Lowenfeld's company. It was decided to strengthen agency collaboration, and actively include Georgian paralegals in the effort to increase the accessibility of free legal services for immigrants.