2023 წლის 14 სექტემბერს, თეთრიწყაროში (თამარ მეფის 1 #34) იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა. ცენტრში შესაძლებელი იქნება უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღება თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მოსახლეობისათვის.
აქამდე თეთრიწყაროს მოსახლეობას საზოგადოებრივი ადვოკატებისა და კონსულტანტის მომსახურების მიღებისთვის რუსთავის იურიდიული დახმარების ბიუროში ან მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრში ჩასვლა უწევდათ. ამჯერად, უფასო სამართლებრივი დახმარება თეთრიწყაროს მოსახლეობისთვის ხელმისაწვდომია.
თეთრიწყაროს საკონსულტაციო ცენტრის ოფისი გახსნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის მერმა გიორგი წიკლაურმა.
გახსნის ცერემონიის შემდეგ გაიმართა შეხვედრა მოსახლეობასთან, სადაც დავით სიმონიამ წარადგინა პრეზენტაცია უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემის, დახმარების მიღების კრიტერიუმების, სამსახურის პროექტების შესახებ. დაინტერესებულ პირებს გაეწიათ ინდივიდუალური კონსულტაციები.

The Legal Aid Service consulting center was opened in Tetritskaro
The Legal Aid Service consulting center was opened in Tetritskaro (Tamar Mefe 1 #34) on September 14, 2023. From now on, the people of Tetritskaro municipality will be able to receive free legal aid  here.  Until today, the residents of Tetritskaro had to address  the Rustavi Legal Aid Bureau or the Marneuli Consulting  Center to receive the services of public attorneys and consultants.
This time, Tetritskaro people can also access free legal aid.  David Simonia, the Director of the Legal Aid Service, and Giorgi Tsiklauri, the Mayor of the Tetritskaro Municipality, officially opened the Tetritskaro Consulting Center's office.
Following the opening ceremony, a meeting with the general public was conducted, and David Simonia delivered  a presentation on the free legal aid system, the requirements for eligibility, and the Service initiatives. Individual consultations were provided to the interested parties.