ბათუმის უნივერსიტეტში შეხვედრა გაიმართა
2023 წლის 29 სექტემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურისა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ორგანიზებით, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტში გაიმართა შეხვედრა სახელწოდებით - „კარიერა იურიდიულ პროფესიაში“.
ღონისძიება გახსნა - იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და USAID/კავკასიის დემოკრატიისა და მმართველობის ოფისის კანონის უზენაესობის პროექტის მენეჯერმა - რუსუდან ტაბატაძემ.  ასევე, შეხვედრას ესწრებოდნენ და მონაწილეებს სიტყვით მიმართეს -
გიორგი ჩხეიძემ - USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ხელმძღვანელიმა, იამზე ზანდარაძემ - იურიდიული დახმარების სამსახურის ბათუმის ბიუროს უფროსმა და ხათუნა ბოლქვაძემ - ბათუმის საქალაქო სასამართლოს მოსამართლემ.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ ბათუმში არსებული სხვადასხვა საგანმანათლებლო დაწესებულების მოსწავლეები და  სტუდენტები. შეხვედრა წარიმართა აუდიტორიის აქტიური ჩართულობით. მონაწილეების შეკითხვებს ამომაწურავი პასუხი გასცეს მომხსენებლებმა.
შეხვედრის დასასრულს პროექტ „პარალეგალის“ მონაწილეებმა დამსწრე საზოგადოებას გაუზიარეს თავიანთი გამოცდილება და გააცნეს დეტალური ინფორმაცია პროექტის შესახებ.
მადლობას ვუხდით USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა - ს მხარდაჭერისთვის.

A meeting held on Batumi University
A meeting  on "Career in the Legal Profession" was held  at Batumi Shota Rustaveli State University on September 29, 2023.  It was organized  by the Legal Aid Service and the USAID Rule of Law Program.
David Simonia, Director of the Legal Aid Service, and Rusudan Tabatadze, Rule of Law Project Manager of the USAID/Caucasus Democracy and Governance Office opened the event.  Giorgi Chkheidze ,  Head of USAID Rule of Law Program, Yamze Zandaradze , Head of Batumi Bureau of Legal Aid Service,  and Khatuna Bolkvadze ,  Judge of Batumi City Court, attended the meeting and addressed the participants.
The event  was attended by pupils and students from various Batumi educational institutions. Audience members actively participated in the discussion. The speakers gave exhaustive responds to  all of the participants' questions. The "Paralegal" project participants presented thorough information on the initiative, and discussed their experiences at the conclusion of the meeting.