2024 წლის 20 თებერვალს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებმა და ორგანიზაცია „უფლებები საქართველოს“ წარმომადგენლებმა სამუშაო შეხვედრა გამართეს. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის ოფისის წარმომადგენელი.
შეხვედრა ჩატარდა პროექტის ფარგლებში - „იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების გაუმჯობესება ლტოლვილებისა და თავშესაფრის მაძიებლებისათვის საქართველოში", რომელსაც იურიდიული დახმარების სამსახური ახორციელებს გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) მხარდაჭერით.
გაიმართა პრეზენტაცია აზიისა და აფრიკის სხვადასხვა სახელმწიფოში ადამიანის უფლებათა დაცვისა და უსაფრთხოების კუთხით არსებულ პრობლემებზე. "უფლებები საქართველო"- ს მკვლევარმა იურისტებს გაუზიარა რეკომენდაციები წარმოშობის ქვეყნების შესახებ ინფორმაციის მოძიებასა და გამოყენებაზე. შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე განიხილეს თავშესაფრის მაძიებელთა სამართლებრივი დაცვის კუთხით არსებული პრაქტიკული საკითხები და გამოწვევები.

A working meeting was held for the attorneys of legal Aid service and organization "Rights of Georgia"
A working meeting was held on February 20, 2024, between the attorneys from the Legal Aid Service and the representatives of the "Rights of Georgia" organisation.  A representative of the Office of the United Nations High Commissioner for Refugees also attended  the meeting (UNHCR).
The meeting was held as part of the initiative  - "Improving the services of the Legal Aid Service for refugees and asylum seekers in Georgia", being implemented by  the Legal Aid Service with the support of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR).
A presentation was delivered on the issues  of human rights protection and security in various states of Asia and Africa. The researcher of "Rights Georgia" shared with the lawyers the  suggestions on finding and using data  regarding national  origins. The participants also discussed practical issues and challenges in terms of legal protection of asylum seekers