29 თებერვალს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია და მისი პირველი მოადგილე ნინო მელაძე მონაწილეობდნენ USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მიერ ორგანიზებული კონფერენციაში სახელწოდებით: "გავხადოთ მართლმსაჯულება ყველასთვის თანაბრად ხელმისაწვდომი".
დავით სიმონიამ კონფერენციის მონაწილეებს მიაწოდა ვრცელი ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ, რომელიც სოციალურად დაუცველი ჯგუფებისთვისაა განკუთვნილი და მათი უფლებების დაცვაში უმნიშვნელოვანეს ფუნქციას ასრულებს.
ნინო მელაძემ ისაუბრა მიღწევებზე ბავშვის უფლებების დაცვის სფეროში, ასევე, ამ მიმართულებით იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ განხორციელებულ ღონისძიებებსა და აქტივობებზე.
ადამიანის უფლებათა დაცვის ეროვნული ინსტიტუტების, მთავრობის, სასამართლოს, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლებმა მიმოიხილეს საქართველოში არსებული სამართლის უზენაესობის ტენდენციები, მიღწევები და ინსტიტუციების გაძლიერების საუკეთესო პრაქტიკა.
ღონისძიებას დაესწრო ამერიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში რობინ ლ. დანიგანი, რომელმაც განაცხადა, რომ ამერიკის შეერთებული შტატები კვალვაც მხარს დაუჭერს საქართველოში მიმდინარე რეფორმებს და დაეხმარება ადამიანის უფლებების დაცვის სფეროს გაძლიერებას.

David Simonia, Director of the Legal Aid Service, and Nino Meladze, First Deputy Director, attended the USAID Rule of Law Programme Conference on February 29. The Conference subject was "Making Justice Equally Accessible to All."
David Simonia gave attendees of the conference a wealth of information regarding the Legal Aid Service offers , which are designed for socially vulnerable populations and are crucial in defending their legal rights.
Nino Meladze discussed the advancements made in the area of protecting children's rights as well as the initiatives and programs, the Legal Aid Service has put in place to further this cause.
Representatives of national human rights protection institutions, the Government, court, civil society organizations and academic circles, examined the advancements, trends, and best practices in bolstering the institutions of the Rule of Law in Georgia.
The U.S. Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador to Georgia, Robin L. Dunnigan, was present at the Conference. According to Ambassador Dunnugan, the United States will continue to support Georgia's ongoing reforms and enhance the human rights protection efforts in the nation.