ადვოკატებმა აშშ-ში ტერნინგი გაიარეს
ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს (INL) მხარდაჭერითა და ორგანიზებით 2024 წლის 14-27 ივლისის პერიოდში, ვირჯინიის შტატში, დერილ დენცლერის სასამართლო პრაქტიკის ინსტიტუტში მიმდინარეობდა ორკვირიანი სასწავლო კურსი თემაზე - ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო უნარ-ჩვევები.
სასწავლო ვიზიტში მონაწილეობას იღებდნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატები. კურსი გახლდათ ინტენსიური ხასიათის და მოიცავდა როგორც თეორიულ, ისე პრაქტიკულ ნაწილს, რომლის ფარგლებშიც ადვოკატები ესწრებოდნენ ამერიკელი კოლეგებისა და ექსპერტების მიერ ჩატარებულ ლექციებს სხვადასხვა თემაზე.
მოგვიანებით, მიღებული ცოდნის შესაბამისად, შესაძლებლობა ჰქონდათ, სპეციალიზებულ ტრენერებთან და მსახიობებთან ერთად მცირე ჯგუფებში შეესრულებინათ პრაქტიკული უნარ-ჩვევების გამომუშავებისთვის საჭირო სავარჯიშოები.

Lawyers have completed their training in the USA
With the support and organization of the Embassy of the United States of America (INL), during the period of July 14-27, 2024, a two-week in-depth training course on the topic - jury trial skills was held at the Daryl Dantzler Trial Practice Institute (Virginia; Fairfax).
Lawyers from the Legal Aid Service participated in the study visit. The course was intensive and included both a theoretical and a practical part, within the framework of which, lawyers attended lectures on various topics by American colleagues and experts.
Later, in accordance with the acquired knowledge, they had the opportunity to develop practical skills and perform exercises in small groups with specialized trainers and actors.