19 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს იურისტებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს ხელვაჩაურის რაიონის სოფლების – გვარას, შუშანეთისა და ზედა კირნათის მოსახლეობასთან.
შეხვედრა, რომელიც სოფელ კირნათის საჯარო სკოლაშიჩატარდა, ადგილობრივი მოსახლეობა და პედაგოგები დაესწრნენ. საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა მათ იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივი საკითხის შესახებ ესაუბრნენ.
იურიდიული დახმარების ბიუროები საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Visit to Kirnati Tribe, Khelvachauri District
On May 19, the LAS Adjara Bureau lawyers held information meeting with population of Gvara, Shushaneti and Zeda Kirnati villages, Khelvachauri district.
The local population and teachers attended the meeting which was held in public school of Kirnati. In the framework of the information meeting, the public lawyers informed citizens about criteria necessary to receive free legal aid and talked about various legal issues.
The LAS bureaus periodically carry out information meetings which serve to raise legal awareness of the society.