24 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ფოთის ბიუროს ადვოკატებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს აბაშის მუნიციპალიტეტის გამგეობის თანამშრომლებსა და მუნიციპალიტეტში შემავალი სოფლების რწმუნებულებთან.
საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ადგილობრივი თვითმმართველობის მუშაკებს სამართებრივი დახმარების პირობები გააცნეს და 2015 წლიდან სამოქალაქო–ადმინისტრაციული სამართლის მიმართულებით დანერგილ საადვოკატო მომსახურებას ისაუბრეს.
იურიდიული დახმარების ბიუროები თვითმმართველობის მუშაკებთან საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ. შეხვედრების მიზანია, ადგილორბრივ გამგეობებთან თანამშრომლობით, მოქალაქეთა სამართლებრივი საჭიროებების შესწავლა და იურიდიული დახმარების ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა.

On May 24, the LAS Poti Bureau lawyers held information meeting with employees of local administration of Abasha municipality and coordinators of the municipality villages.
The public lawyers informed the employees about the criteria necessary for receiving free legal aid and talked about advocacy service on civil and administrative law cases, which has been implemented since 2015.
The LAS bureau lawyers periodically carry out information meetings with employees of the local administration. The aim of the meeting is to study the legal needs of the population and ensure accessibility of the state free legal aid in cooperation with the local administration.