იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატები განაგრძობენ საინფორმაციო შეხვედრებს ადგილობრივი თვითმმართველობის სტრუქტურების მუშაკებთან. 25 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ზესტაფონის ბიუროს ადვოკატებმა შეხვედრა გამართეს ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის გამგეობის „მუზეუმების გაერთიანების“ თანამშრომლებთან.
შეხვედრის ფარგლებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ისაუბრეს იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობების შესახებ და განიხილეს სხვადასხვა სამართლებრივი საკითხები, მათ შორის, შრომითი ურთიერთობები, ბინის პრივატიზება, სესხი, თავდებობა, უძრავი ქონების ყიდვა–გაყიდვა და სხვა.
იურიდიული დახმარების ბიუროები თვითმმართველობის მუშაკებთან საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ. შეხვედრების მიზანია, ადგილობრივ გამგეობებთან თანამშრომლობით, მოქალაქეთა სამართლებრივი საჭიროებების შესწავლა და იურიდიული დახმარების ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფა.

The LAS lawyers continue to hold information meeting with employees of local administration. On May 25, the LAS Zestaphoni Bureau lawyers carried out meeting with employees of Union of Museums of Zestaphoni municipality local administration.
In the framework of the meeting, the public lawyers talked about criteria necessary for receiving free legal aid and discussed various legal issues, such as, labor relationships, privatization of property, loan, guaranty, purchase-selling of real estate, etc.
The LAS bureau lawyers periodically hold such meetings with representatives of local administration. The aim of the activity is to study the legal needs of citizens and ensure accessibility to free legal aid, in cooperation with local administrations.