თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ლევან მარსაგიშვილი სავალდებულო წესით იცავადა მოქალაქე მ.მ–ს ინტერესებს. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180–ე მუხლით (თაღლითობა).ბრალდების დადგენილების მიხედვით, 1998–2000 წლემბში, განსასჯელმა მ.მ.–მ შეძლო რამდენიმე მოქალაქის ნდობის მოპოვება. იგი მათ ჰპირდებოდა ისრაელში გამგზავრებას დასაქმების პირობით. ბრალდება ამტკიცებდა, რომ მ.მ.–ს მოქალაქეებს თაღლითურად გამოართვა რამდენიმე ათასი დოლარი, ვითომდა საქმის მოგვარების მიზნით, მაგრამ მიიმალა.
სასამართლოში საკამათო სიტყვის ეტაპზე დაცვის მხარემ ყურადღება გაამახვილა იმ გარემოებებზე, რომ სასამართლოში წარმოდგენილი სისხლის სამართლის საქმით და ჩატარებული გამოძიებით ვერ დადგინდა მ.მ.–ს ბრალეულობა, მისი ფოტოსურათის ამოცნობაც კი, წესების დარღვევით ჩატარდა.
საზოგადოებრივი ადვოკატის განცხადებით, საქმეში მოიპოვებოდა მხოლოდ და მხოლოდ დაზარალებულების ჩვენებები, რომელებიც არასარწმუნო იყო და ვერ შეფასდებოდა, როგორც უტყუარი მტკიცებულება.
საბოლოოდ, თბილისის საქალაქო სასამართლომ ადვოკატ ლევან მარსაგიშვილის დაცვის ქვეშ მყოფის, მოქალაქე მ.მ.–ს მიმართ გამამართლებელი განაჩენი დაადგინა.

The LAS Tbilisi Legal Aid Bureau lawyer Levan Marsagishvili defended interests of the citizen M.M. on the basis of the compulsory protection. He was accused of the fraud under the article 180 of the Criminal Code of Georgia. According to the prosecution, in 1998-2000, the defendant M.M. could gain the trust of some citizens. He promised them to travel to Israel and find jobs there for them. The prosecution affirmed that M.M. deceived citizens and received several thousand US dollars from them with the excuse that he needed money to arrange some things.
The defense party made a focus on the circumstances that the investigation could not prove the guilt of M.M.; even recognition of his photo was conducted by a violation of the relevant rules.
According to the public lawyer, there were only testimonies of the victims which were not reliable and could not be estimated as the authentic evidences.
Finally, Tbilisi City Court shared the position of the lawyer Levan Marsagishvili and found the defendant M.M. not guilty.