11 ივლისს გარდაბანში ( დავით აღმაშენებლის ქ.# 127, საკრებულოს შენობა) გაიხსნა იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი. ლენტი გაჭრეს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილემ ვუგარ მამედოვმა.
გარდაბნის საკონსულტაციო ცენტრი გარდაბნის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობას საშუალებას მისცემს ადგილზე ისარგებლოს უფასო სამართლებრივი კონსულტაციით.
გახსნის ცერემონიის შემდგომ საკრებულოს შენობაში გაიმართა შეხვედრა ადგილობრივ მოსახლეობასთან, მერიის, საკრებულოს წარმომადგენლებთან, გარდაბნის მუნიციპალიტეტში შემავალი სოფლების რწმუნებულებთან, სოციალური სამსახურების წარმომადგენლებთან.
დავით სიმონიამ ვრცლად ისაუბრა უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემაზე, იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებზე, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებასა და ბავშვთა უფლებებზე.

The Legal Aid  Service Consulting Center opened in Gardabani
On July 11, a Legal Aid  Service Consulting Center opened in Gardabani  ( Davit Agmashenebeli St. # 127,  Municipality  Council (“Sakrebulo”) Building). The ribbon was cut by David Simonia, Director of the Legal Aid Service, and Vugar Mamedov, Deputy Chairperson  of Gardabani Municipality Council.  Gardabani Consulting Center will allow residents of Gardabani Municipality to take advantage of  free legal consultation on the site.
The opening ceremony  was followed by a meeting with local residents, representatives of the Town Hall,  Sakrebulo, municipality  villages and social services.
David Simonia discussed extensively  the issues of concern like the free legal aid system, LAS services, women abuse, domestic violence, juvenile justice, and children's rights. At the conclusion, interested individuals  were given  legal consultations.