2025 წლის 21 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის თელავის ბიუროს ადვოკატები თამარ ბაწელაშვილი და ალექსი ტუსნიაშვილი, დუისის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტი ნუნუ გელდიაშვილი შეხვდნენ ახმეტის რაიონის სოფელ დუისის(პანკისის ხეობა) კერძო სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს.
ადვოკატებმა თამარ ბაწელაშვილმა და ალექსი ტუსნიაშვილმა მოსწავლეებსა და შეხვედრის მონაწილეებს მიაწოდეს ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების, ბავშვთა უფლებების, ბულინგის, ტოლერანტობა/თანასწორუფლებიანობის, დისკრიმინაციის საკითხებზე, ხოლო მასწავლებლებს კი გაესაუბრნენ ქალთა უფლებების, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის სამართლებრივ საკითხებზეც. ადვოკატებმა ისაუბრეს პირადი გამოცდილებიდან რამდენიმე შემთხვევაზე და სამართლებრივ შედეგზე.მოსწავლეებმა მიიღეს ყველა მათთვის საინტერესო საკითხზე ამომწურავი პასუხი.
შეხვედრა მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით წარიმართა. შეხვედრის დასასრულს მოსწავლეებსა და დამსწრე პირებს გადაეცათ სამსახურის ბუკლეტები.

On May 21, 2025, attorneys Tamar Batselashvili and Alex Tusniashvili from the Telavi Bureau of the Legal Aid Service (LAS, and Nunu Geldiashvili, a consultant from the Duisi Consulting Center, met with students and teachers of a private school in the village of Duisi (Pankisi Gorge) of the Akhmeta district.
Tamar Batselashvili and Alex Tusniashvili informed students and meeting participants on the LAS services, children's rights, bullying, tolerance/equality, and discrimination, and spoke to teachers about women's rights, legal issues of women abuse and domestic violence. The lawyers spoke about several cases from their personal experience and the legal outcomes. The students received comprehensive answers to all the questions of interest to them.
The meeting was held with the active participation of students. At the end of the meeting, service booklets were given out to the students and attendees.